Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

REORGANIZACJA IV LIGI? PROJEKT LEŻY NA STOLE

2020-05-22 14:22:03 (ost. akt: 2020-05-22 14:22:48)

Autor zdjęcia: MZPN

Podziel się:

SPORT\\\ Powstały pytania odnośnie rozgrywek 2020/2021. Wiele wskazuje na to, że najbliższy sezon ma być przejściowy, który spowoduje, że powstanie jedna IV liga.

W sezonie 2020/2021 w ramach rozgrywek IV ligi występować będzie najprawdopodobniej aż 39 zespołów. Jak będzie wyglądał kształt rozgrywek? Na ten temat dyskutowano już w Mazowieckim Związku Piłki Nożnej.

Będzie reorganizacja?
Na Prezydium Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dyskutowano nad kształtem rozgrywek. Na stole leży projekt, który zakłada, że najbliższy sezon ma być tym przejściowym, a od sezonu 2021/2022 w Mazowieckim ZPN będzie tylko jedna IV liga.
Jak miałby wyglądać najbliższy sezon? Najprawdopodobniej jesienią 2020 roku czwartoligowe zespoły zostałyby podzielone na cztery grupy. Tutaj podział byłby geograficzny. Jesienią każdy z zespołów rozegrałby po 18 spotkań (w systemie mecz i rewanż). Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup uzyskałyby awans do grupy mistrzowskiej, a reszta zespołów walczyłaby o utrzymanie.

Podział na grupę mistrzowską i spadkową
Wiosną w grupie mistrzowskiej zagrałoby osiem klubów. Po czternastu rozegranych meczach (mecz i rewanż) wyłoniono by zwycięzcę, który awansowałby do III ligi. Pozostałe 7 zespołów w sezonie 2021/2022 zagrałoby w IV lidze.
Pozostałe zespoły (32), które wiosną walczyłyby o utrzymanie miałyby stworzyć cztery 8-zespołowe grupy. Z każdej z grup, najprawdopodobniej, utrzymałyby się tylko dwie ekipy. Pozostałe drużyny czekałby spadek do Lig Okręgowych.

Reorganizacja IV ligi ma sprawić, by w przyszłości nie dochodziło już do barażów o trzecią ligę. Projekt uchwały poddany zostanie pod głosowanie zarządu Mazowieckiego ZPN. Decyzje powinny zapaść w najbliższych dniach.

OM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB