Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

NIE BYŁO SZANS BY TE ROZGRYWKI DOKOŃCZYĆ

2020-05-22 14:24:37 (ost. akt: 2020-05-22 14:29:51)
Prezes Mazowieckiego ZPN Zdzisław Łazarczyk

Prezes Mazowieckiego ZPN Zdzisław Łazarczyk

Autor zdjęcia: MZPN

Podziel się:

PIŁKA NOŻNA\\\ Zdzisław Łazarczyk, prezes MZPN mówi o kulisach podjęcia decyzji zakończenia sezonu, a także o trudnych decyzjach dotyczących baraży i nowego sezonu.

Szesnastu prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej podjęło decyzję, by zakończyć sezon od IV ligi w dół.
- Nie było szans, by te rozgrywki dokończyć. Nie było wątpliwości. Cała szesnastka prezesów była za tym, że rozgrywki kończymy. Były rozbieżności i różne koncepcje odnośnie tego czy sezon uznać za nieważny, czy zdecydować, że nie ma awansów, nie ma spadków. Ostatecznie, wspólnie zdecydowaliśmy by uznać awanse bez spadków. To wspólne stanowisko wszystkich – tłumaczył Zdzisław Łazarczyk w Magazynie Sportowym TV Wschód.

Z tych decyzji nie wszyscy są zadowoleni.
- Nie można wszystkich zadowolić. Ja rozumiem, że to jest związane z dotacjami, z wyższymi kosztami, bo ligi będą większe. Zimy w tym roku nie było. Będziemy grali pewnie do końca listopada, żeby to dobrze zakończyć. Musimy podjąć uchwałę zatwierdzającą ten stan rzeczy – dodaje prezes MZPN.
Te decyzje mają zapaść w ciągu najbliższych kilku dni. Problemem są także kwestie ewentualnych baraży wicemistrzów lig okręgowych. Na spotkaniu Prezydium MZPN padł nawet wniosek o odwołanie tych spotkań.
- Wicemistrzowie Lig Okręgowych walczą o miejsce w IV lidze. To jest następny problem. Nie możemy im tego odmówić, bo to jest ujęte w regulaminie – stwierdził prezes, ale to zarząd podejmie decyzje.
W mediach pojawiają się różne informacje dotyczące rozpoczęcia nowego sezonu. Mówiło się o połowie lipca, jako terminie przyspieszonym, a także o połowie sierpnia, czyli standardowym. Jak twierdzi prezes MZPN, ciężko w tym momencie ustalić terminy.
- Terminy najgorzej ustalić i przewidzieć. Wciąż mamy stan epidemii, trwa pandemia. Czekamy na to aż ustanie, co pozwoli na bezpieczne rozpoczęcie rozgrywek. Czarny scenariusz jednak zakłada, że w tym roku w ogóle nie zagramy. Może przyjść nowy atak ze zwielokrotnioną siłą – dodaje szef mazowieckich struktur.
W najbliższych dniach zbiera się zarząd Mazowieckiego ZPN. To te gremium podejmie właściwe decyzje. Wszystkie z nich, które będą mieć wpływ na kluby z powiatu żuromińskiego przedstawimy na łamach „Kuriera”.

OM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB