Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

KOMU AWANS, KOMU BARAŻ?

2020-05-22 14:31:55 (ost. akt: 2020-05-22 14:32:23)
Oficjalne decyzje odnośnie rozgrywek IV ligi mają zapaść do 25 maja

Oficjalne decyzje odnośnie rozgrywek IV ligi mają zapaść do 25 maja

Autor zdjęcia: MO

Podziel się:

PIŁKA NOŻNA\\\ O kolejności w tabeli w przerwanym i zakończonym sezonie 2019/2020 mają decydować bezpośrednie mecze. To nieoficjalna decyzja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Kto skorzysta na tej decyzji?

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej definitywnie zakończył sezon od czwartej ligi w dół. Pozostały jedynie kwestie związane z ewentualnymi meczami barażowymi.

Jaka sytuacja w IV lidze?
Na północy sytuacja jest jasna. Drukarz Warszawa został mistrzem i czeka na rywala w barażu o III ligę. Z takiej decyzji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, która rozstrzyga, że to bezpośrednie mecze decydują o ligowej kolejności najbardziej zadowoleni mogą być piłkarze Radomiaka II Radom. Dzięki temu to oni zajmą 1 miejsce w IV lidze grupa południowa i wyprzedzą MKS Piaseczno oraz Błoniankę Błonie.

Jaka sytuacja w niższych klasach?

W takim przypadku rozwiązane zostaną także sporne kwestie dotyczące pierwszego miejsca w obu grupach warszawskich Lig Okręgowych. Awans bezpośredni uzyskają Escola Varsovia oraz Ursus II Warszawa. Okęcie Warszawa i AP Marcovia Marki muszą zadowolić się drugim miejscem. Drugi z tych zespołów może być rywalem wicemistrza ciechanowsko-ostrołęckiej Ligi Okręgowej KS CK Troszyn w starciu o IV ligę. W barażu o awans do ciechanowskiej klasy A zagra GKS Andrzejewo. To ten zespół zostanie sklasyfikowany w Klasie B gr. Ostrołęka na drugiej pozycji. Ich rywalem będzie Opia Opinogóra. Ostateczną decyzję zatwierdzającą klasyfikacje podejmie zarząd Mazowieckiego ZPN. Do nich należała będzie decyzja o rozegraniu spotkań barażowych lub ich odwołaniu. Jak informuje Mazowiecki Związek Piłki Nożnej ostateczne decyzje zostaną podjęte do 25 maja.

Olgierd Markowski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB