Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

TRZECIA LIGA Z AWANSAMI, ALE BEZ SPADKÓW

2020-05-22 14:34:37 (ost. akt: 2020-05-22 14:35:38)

Autor zdjęcia: Kacper Czerwiński

Podziel się:

PIŁKA NOŻNA\\\ Rozgrywki III ligi zakończone. Cztery Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej podjęły decyzje. Jakie mają one znaczenie dla klubów z powiatu żuromińskiego?

PZPN oddał decyzje do WZPN
Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej na ubiegłotygodniowym posiedzeniu ustalił, że decyzje dotyczące wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi piłki nożnej mężczyzn w sezonie 2019/2020 oraz zasad spadków i awansów, podejmą związki prowadzące rozgrywki. Jednocześnie postanowiono, że rozgrywki III ligowe w sezonie 2020/2021 w dalszym ciągu prowadzone będą przez WZPN. Zarządzanie rozgrywkami III ligi zostanie przekazane do PZPN w czerwcu 2021 roku.

Regiony zdecydowały
Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną cztery regionalne związki prowadzące poszczególne rozgrywki III ligi zdecydowały, że rozgrywki zostają zakończone. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, Lubelski Związek Piłki Nożnej oraz Śląski Związek Piłki Nożnej zdecydowały o kształcie tabel po sezonie 2019/2020. W myśl uchwał poszczególnych związków do II ligi awansowały Sokół Ostróda, KKS Kalisz, Motor Lublin oraz Śląsk II Wrocław. Wszystkie z wojewódzkich związków zdecydowały również, że w tym sezonie nie będzie spadków. Ta decyzja jest szczególnie istotna dla klubów IV ligi, w tym Wkry Żuromin. Oznacza to, że Polonia Warszawa, Ursus Warszawa nie spadają z III ligi i nie będą potencjalnymi rywalami klubu z Żeromskiego w sezonie 2020/2021.

OM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB