Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

WIĘCEJ OSÓB NA BOISKACH. KOLEJNY ETAP LUZOWANIA

2020-05-22 14:39:53 (ost. akt: 2020-05-22 14:43:11)

Autor zdjęcia: archiwum

Podziel się:

SPORT\\\ Wszedł w życie trzeci etap luzowania obostrzeń. Dotknął on także dziedzinę sportu. Co zmieniło się od poniedziałku?

Limity osób przebywających w jednym czasie na boiskach i innych obiektach sportowych zostały zwiększone.
Od poniedziałku jednocześnie na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach może przebywać maksymalnie 14 osób, a także dodatkowo dwóch trenerów.
Jeszcze więcej osób może jednocześnie przebywać na pełnowymiarowych, otwartych boiskach piłkarskich. W tym przypadku przyjęto zasadę, że na takim obiekcie przebywać mogą maksymalnie 22 osoby oraz czterech trenerów.
W przypadku dzielenia boiska piłkarskiego na dwie części należy wydzielić pięciometrową strefę buforową. Wtedy na jednej połowie, równocześnie, może przebywać 16 osób oraz trzech trenerów. Co w tym wariancie daje możliwość treningu łącznie 32 osobom i sześciu trenerom.

Otwarte też hale sportowe
Od minionego poniedziałku umożliwiono również organizację zajęć w obiektach zamkniętych takich jak sale i hale sportowe. Liczba osób, które jednocześnie mogą przebywać w takich miejscach uzależniona jest od wielkości obiektu. W halach zamknięte będą szatnie i węzeł sanitarny (poza WC), a po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń.

OM

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB