Żuromin. Kierowca wmawiał żonie, że to ona prowadziła samochód

2012-01-25 12:47:58 (ost. akt: 2012-01-26 09:08:42)

Patrol policji zauważył kierowcę jadącego bez zapiętych pasów. Jechali chwilę za samochodem i zatrzymali go przy Stacji Paliw Lotos w Żurominie. Kiedy policjant podszedł do samochodu, okazało się, że nie ma w nim kierowcy. Za to aż dwie osoby wysiadły z prawej strony auta. Z tej, gdzie jest miejsce pasażera. Mężczyzna był pijany. W samochodzie było dwoje dzieci.

Policja może być wszędzie

Policja może być wszędzie

Autor: Adam Ejnik

Adam Ejnik
a.ejnik@kurierzurominski.pl

Do zdarzenia doszło w niedzielę 15 stycznia około godziny 15:30. Patrol drogówki jechał ulicą Lidzbarską, gdy zauważył kierowcę, który jechał bez zapiętych pasów. Volkswagen na mławskich numerach zatrzymany został przy stacji Lotos. Gdy policjant podchodził do samochodu, wysiadły z niego dwie osoby. Najpierw kobieta, która omal nie przewróciła się, wysiadając z impetem z samochodu. Potem tymi samymi drzwiami wysiadł mężczyzna…
Nikt nie chce być kierowcą

Patrol próbował ustalić, kto był kierowcą auta. Policjanci byli przekonani, że za kierownicą widzieli mężczyznę. Ten jednak wmawiał im, że samochód prowadziła żona. Niestety, zeznania żony nie potwierdzały wersji męża. Doszło do małżeńskiej kłótni. Kierowca ubliżał też policjantom. Przyczynę takich zachowań i niespójnych zeznań łatwo udało się ustalić.

Kierowca był pijany
Okazało się, że mężczyzna miał w wydychanym powietrzu ponad 1 promil alkoholu (0,62 mg czyli 1,24 promila). Mimo początkowych krętactw, na drugi dzień mężczyzna przyznał się do winy (niestety nie udało nam się ustalić, czy przeprosił żonę). Kierowca, 28-letni Sylwester S., mieszkaniec Żuromina, prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Małżonka zeznała, że nie wiedziała o tym, że mężczyzna jest pijany. W samochodzie oprócz tej pary podróżowało dwoje dzieci 4 - miesięczne i 4 – letnie.
- Kierowca, jadąc pod wpływem alkoholu, naraża na niebezpieczeństwo innych użytkowników drogi – mówi Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego asp. Jan Składanowski – W tym przypadku zagrożone było również zdrowie własnych dzieci. Na takie zachowania nie możemy pozwolić – dodaje.
Kierowcę policjanci ukarali 500-złotowym mandatem. Za pasy, za brak prawa jazdy i za odmowę podania danych osobowych. Ponadto wystosowano odpowiedni wniosek do sądu za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.
http://

Komentarze 12 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj swój komentarz

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

  1. Piąteczka #544329 | 83.6.*.* 05-02-2012 09:56

    Bo widzisz według teorii Witka już zrealizowali plan mandatowy i czekają na następny, który z opieszałości ich przełozonych nie nadchodzi.I dlatego TIROWI się udaje. A tak na pozwanie - to masz racje brak reakcji ciekawe dlaczego? Nieznajomość przepisów czy pospolite lenistwo.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. iwon #544158 | 164.126.*.* 04-02-2012 23:14

    bardzo dobrze że zatrzymali kierowce zanim coś sie stało. Czasami bardzo dziwi mnie jednak postawa żuromińskich policjantów, np. jeżdżą sobie ulicą przy ktorej stoi znak zakazu wiazdu sam pow 2,5tony, mijają zaparkowany tam od kilku tygodni TIR i go nie widzą. A stan drogi pod pojazdem jest w stanie opłakanym! Oczywiście mieszkańcy i podatnicy będą cierpieć bo przecież nie właściciel TIRa, nie policja.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. r #532527 | 83.24.*.* 27-01-2012 22:19

    Zorro, napisz coś o Nosku, wtedy redakcja sie zainteresuje ale nie Zieliński, to nie jest nosny temat

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. zona #531870 | 83.31.*.* 27-01-2012 15:00

    kobieto co ty masz za męza

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  5. Zorro #531185 | 79.187.*.* 27-01-2012 08:11

    Pozwolę sobie przytoczyć to co usunięto na temat pana KZ właściciela sklepu przy ulicy wyzwolenia : Pan redaktor niech sprawdzi ile dni wolnego w ciągu miesiąca mają sprzedawczynie u Zielins.kiego. Jakie zarobki za godzinę pracy. Jakie talony z socjalnego były na swieta. Uważam, ze w XXI wieku w środku Europy jest niewolnictwo. Nie prawdą jest, że jest kryzys to zarobki muszą być glodowe. Kryzysu nie będzie, a pensje nadal będą niskie. To jest kapitalizm, ale nie w wydaniu amerykańskim, tylko rodem z Ameryki Lacinkiej. Dobrze że XYZ poruszył ten temat. Ma on rację. Niech KZ zainteresuje się tymi sprawami. Mam nadzieje, ze nie jest on lobbowany Zapytajcie ile godzin miesięcznie trzeba pracować ażeby wypracować minimalną płacę. Za dodatkową niedzielę jest premia w wysokości 7 zł(słownie siedem złotych). Panie redaktorze do dzieła. Nie tylko w urzędach obowiązuje litera prawa. Pracuje się u p. KZ 15 dni bez jednego wolnego następnie jedna niedziela wolna i znowu 15 dni grudzień 27dni X 8godzin =216 godzin listopad 27dni X 8godzin =216 godzin październik 28dni X 8godzin =224 godzin wrzesień 28dni X 8godzin =224 godzin to wszystko za 1200 złotych tak można budować fortuny na wyzysku człowieka może redakcja zainteresuje się tym tematem zamiast go usuwać

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    1. Terminator #531109 | 46.113.*.* 27-01-2012 01:45

      Niezależnie od tego kto prowadził, dobrze się stało, że zagrożenie zostało wyeliminowane. Nosili wilcy razy wiele, w końcu dali im wprdele.

      ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. Piąteczka #530634 | 83.31.*.* 26-01-2012 19:33

      Odnośnie tego Volkswagena powiem tak. Ładny samochód , dobrej marki , kilkadziesiąt koni pod maską a za kierownicąnawalony osioł narażający nie tylko własne dzieci i żonę na niebezpieczeństwo ale również innych użytkowników drogi. I jak myślisz Witku . Dobrze zrobili ,że go wyeliminowali z ruchu czy się h..... uparli i skrzywdzili człowieka zabierając mu prawo jazdy i czyniąc go przetracą drogowym? A może to wina Tuska?

      ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

      1. witek #530466 | 26-01-2012 18:08

        Donald klamal i kłamie. Gdy wybuchła wojna w Iraku barylka ropy kosztowała 200 dolarów a paliwo w Polsce 4 zł. Teraz ropa 110 dolarów za baryłkę a paliwo po 6 zł. Nie wstydzi się oszukiwać społeczeństwo że nie ma możliwości obniżki cen paliw. A zobaczcie jak się wzbogacił najbogatszy poseł Kozlakiewicz. Jechałem przez Kozielsk to jak smród od jego kurnikow wpadł do samochodu to czułem go do Zuromina.

        Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (9)

        1. witek #530451 | 26-01-2012 18:00

          Donald Tusk wypowiedział wojnę: 1. Kierowcom - podnosząc ceny paliw 2. Kibicom - zaostrzając sankcje odnośnie zachowania stadionach itp. 3. Emerytom - podnosząc wiek emerytalny, wywołując zamieszanie związane z refundacją leków 4. Internautom - podpisując ACTA (co jest nieuniknione) 5. Społeczności - podnosząc podatki w tym VAT, oj wyjdą ludzie na ulicę i to już lada dzień!!! Wywiozą na taczkach :) będzie druga Grecja... Panie Donald wyborcy oddali głos więc należy im się coś w zamian, nie niszczy się własnego gniazda

          Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        2. Puzel #529818 | 79.163.*.* 26-01-2012 12:09

          Witek podniósł bardzo ważny problem w pierwszym poście.Ja osobiście dziwie się władzy wykonawczej za głupotę w działaniach.W społeczeństwo wmawia się,że każdy jest przestępcą i trzeba go ścigać a ci od ścigania to robią.(nie mówię tu o tym pijanym kierowcy).Ogrom podatków na wyżywienie sie rządu i niepotrzebnych instytucji pochodzi od pracujących obywateli.I to ich należy ścigać,kontrolować,obciążać podatkiem nawet od deszczu.Jestem ciekaw ile można wytrzymać prowadząc działalność gospodarczą gdzie benzyna jest po sześć złotych a w czasach największego kryzysu była po 3,5zł do 3,8 zł za litr.Do tego,nie ma zmiłuj się,zus prawie 1000zł.Leki,obyśmy nie chorowali,oszalałe w cenach.Ekonomiści z opozycji w programach telewizyjnych obniżają podatki i inne obciążenia w czasie kryzysu pobudzając tym aktywność zawodową.Będąc w koalicji sięgają do kieszeni ,co najważniejsze,ludu pracującego i wytwarzającego dochód narodowy.Tym samym tworzą czarną strefę,no bo cóż,człowiek żyć musi.Na działalność firmy trzeba minimum 2500zł(firma już prosperująca) no i jeszcze coś dla siebie na godne życie(jest taki zapis w Konstytucji RP).A jak przy najlepszych staraniach zarobisz na miesiąc na czysto,na czarno,1200zł to co wtedy zrobisz człowieku???Jak będziesz zarejestrowany to masz do wyboru zapłacić zus i co?, powiesić się,powiesić dzieci,podpalić się.Są różne możliwości.A ustawy państwowe mówią tylko daj,ale jak dużo trzeba dać.Wszędzie tylko vat,pit,cit,dochodowy,obrotowy i czort wie co jeszcze.Z zarobionej złotówki to nie zostaje pewnie pięć groszy.I z czego ja mam sie w tej Polsce cieszyć?Chyba tylko ze swojego zdrowia i tego,że mogę pracować czternaście godzin nie chodząc do opieki i nie prosząc kogokolwiek o pracę.Ale jak długo wytrzymam?Jaką Polskę zbudowałem dzieciom,że muszą i patrzą na Szwecję czy też na inną "Irlandię".Za to Pan Rostowski ma się dobrze,kilka mieszkań w Londynie.Inni też wiedzą jak inwestować,mam na myśli Pawlaka oraz i całą koalicję i całą opozycję.Zbyt długo ja nie wytrzymam,myślę,że sporo jest takich i oby nie powtórzyły się początkowe lata osiemdziesiąte ale z krwawą rewolucją.Bo cóż,władza ma policję,która to rozradowana podwyżkami będzie robiła swoje.Pozdrawiam.

          Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

        3. witek #529292 | 26-01-2012 06:24

          Czy Kurier Żurominski jest za podpisaniem ACTA? Powinien się tu na ten temat wypowiedzieć. Co oznacza to milczenie?

          Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

          1. witek #529286 | 26-01-2012 06:09

            Policja może być wszędzie. Tak to prawda. Znowu pojawia się przy budynku straży pozarnej, a nie powinna tam stać. Ostatnio to nowość łapią zaraz za białą tablica oznaczająca początek miejscowości np. przy wjeździe do Kuczborka od strony Zielonej.Wszystko po to aby ratować budżet państwa oraz swój prywatny. Więcej mandatów oznacza premie i awanse. Ceny mandatów znowu wzrosły. Tuskowi wzrost cen paliwa i podatków od niego nie wystarcza. Aby policja sprawniej działała w lapaniu kierowców oraz tlumieniu demonstracji dał podwyżki.