Bieżuń. Zespół Placówek Oświatowych powołany

2012-02-28 08:24:27 (ost. akt: 2012-02-28 08:28:27)

Reforma w oświacie przeprowadzona. Od 1 września w Bieżuniu powstanie Zespół Placówek Oświatowych połączy on Przedszkole Samorządowe, Samorządową Szkołę Podstawową oraz bieżuńskie Gimnazjum.

Przewodnicząca komisji oświaty podaje argumenty

Przewodnicząca komisji oświaty podaje argumenty

Autor: MO

Michał Osiecki
m.osiecki@kurierzurominski.pl

Radni Miejscy, jedenastoma głosami za, przy trzech wstrzymujących i jednym głosie sprzeciwu, podjęli uchwałę o utworzeniu Zespołu Placówek Oświatowych w Bieżuniu i połączeniu w jedną całość trzech odrębnie funkcjonujących placówek. Do tej pory w gminie Bieżuń w tym samym budynku funkcjonowała szkoła podstawowa i gimnazjum, tuż obok było przedszkole. Każda z placówek zarządzana była oddzielnie i za każdą odpowiadał dyrektor. Teraz ma to się zmienić. Od 1 września placówki te połączą się i będą stanowiły całość. Powołany zostanie dyrektor całego zespołu, który do swojej dyspozycji będzie miał dwóch wicedyrektorów – jednego ds. gimnazjum, a drugiego ds. szkoły podstawowej i przedszkola.
- Powołanie Zespołu Placówek Oświatowych zarządzanego przez jednego dyrektora pozwoli na lepsze zarządzanie wspólnym obiektem. Dyrektor będzie w stanie ocenić sytuację zatrudnienia pracowników administracyjnych, obsługi i nauczycieli. Racjonalna polityka zatrudnienia, wspólna dla wszystkich placówek, umożliwi swobodny przepływ kadr, co ograniczy wypłacanie dodatków wyrównawczych – mówiła na sesji przewodnicząca komisji oświaty Barbara Rogowska, która referowała radnym argumenty za powołaniem ZPO przedstawione na spotkaniu 17 lutego przez burmistrza Andrzeja Szymańskiego.
Pozytywnie do tego pomysłu odniosła się również przewodnicząca ZNP powiatu żuromińskiego Marzena Więckowska, która swoje zdanie na ten temat wypowiedziała na komisjach przed sesyjnych.
http://

Komentarze 23 pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

 1. cukiernik #858526 | 31.60.*.* 23-10-2012 21:07

  Mam dla pana "pseudo" dyrektora i dla pana "nie dotyczy" burmistrza ofertę pracy , oczywiście jak Was już wywiozą na taczkach , do bicia piany na bezy , bo tę czynność widzę mają opanowaną do perfekcji . Widzę przed panami świetlaną przyszłość w nowej profesji .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (6)

  1. siara #850762 | 31.62.*.* 16-10-2012 23:38

   No i w pizdu , wylądował . I takie miały być oszczędności i gdzie one są , pewnie poszły na wypłatę dla wice , żony burmistrza , tylko jak ona przeżyje te wice z takim przerostem ambicji . Tylko współczuć temu "dyrektorowi ", który ma gowno do powiedzenia, a w konkursie wygrał z całym tabunem kandydatów i oceniany był przez wybitnych specjalistów . Żenada , tyle zachodu i tylko po to , żeby zrobić "skok na stołki" i kasę . Żenada

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (9)

   1. Alwin i wiewiórki #584769 | 83.6.*.* 03-03-2012 23:47

    Przeczytałem ostatnio o dodatkach wyrównawczych dla nauczycieli i jestem przerażony. Kwota ok.190tyś. w powiecie, z czego ok.150tyś. w gminie Bieżuń świadczy chyba o braku umiejętności zarządzania dyrektorów szkół. Ciekaw jestem czy do zespołu szkół zostaną rozpisane konkursy na te stanowiska, bo dalsze promowanie obecnych władz szkół w takiej sytuacji wydaje się błędem.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. WMl #584221 | 79.191.*.* 03-03-2012 15:33

    Pan burmistrz chce wprowadzić system 2xwice z prostej przyczyny ,żeby ulokować swojego kolesia i koleżankę na stołkach.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Alwin #578950 | 83.6.*.* 28-02-2012 20:15

    Zastawia mnie zakres obowiązków wicedyrektorów i ich liczba. Czy nie lepiej wprowadzić prawdziwe oszczędności i powołać jednego wicedyrektora, który zajmnie się sprawami oświatowymi, a dyrektor zarządzaniem zespołem szkół. Mieliby inne obowiązki, będzie mniej okazji do konfliktów. Nie rozumiem czemu pan burmistrz chce wprowadzić system 2xwice + dyrektor, przecież to proszenie się o kłopoty.

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)