
Ewa Jabłońska
e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl
Dziś ostatnie wnioski w naszej prezentacji. Przedstawiliśmy naszym Czytelnikom szczegółowo komplet 10 wniosków. Oddaliśmy głos inicjatorom. Na tym kończymy szczegółową prezentację wniosków. Za tydzień przypomnimy je wszystkie. Zapraszamy do głosowania.
[b]Warsztaty dla seniorów i warsztaty tańca. Dwa wnioski jednej osoby[/b]Jeden z wniosków dotyczy warsztatów dla seniorów. W ramach zadania odbyłyby się warsztaty fotograficzne, kosmetyczne, dietetyczne, zajęcia ruchowe i basen. Miałoby to poprawić kondycję fizyczną i zdrowie seniorów.
Koszt niewielki – 8 100 złotych.
Najmniej kosztowny jest wniosek o występ zespołu Corazon Flamenco w Żuromińskim Centrum Kultury. Zespół Corazón Flamenco tworzy czterech młodych muzyków: Magdalena Navarrete, Anna Iberszer, Andrzej Lewocki , Marek Fedor. Obok tradycyjnych gatunków flamenco w repertuarze zespołu znajdują się również elementy tanga i folkloru argentyńskiego, kubańskiego bolero i rumby, a także rytmów afrykańskich oraz nowoczesnego rapu. Pomysłodawcą obydwu wniosków jest Jolanta Oleksiak. Jak mówi, wnioskuje o koncert zespołu, bo w Żurominie takiego koncertu jeszcze nie było. Można by było posłuchać i potańczyć. Co do warsztatów, Jolanta Oleksiak widzi potrzeba organizacji takich spotkań dla seniorów. Do tej pory nie mieli okazji z tego typu rozrywki skorzystać. Byłaby to dla nich przyjemność i, jak mówi, chętnych by nie brakowało
Wystarczy tylko 8 tysięcy.
[b]Jarmark[/b]Wniosek dotyczy wydarzenia kulturalno – społecznego zatytułowanego „Jarmark jezuicki”. W ramach tego wniosku w Żurominie miałyby się odbywać jarmarki połączone z rekonstrukcją życia w XIX – wiecznym miasteczku. Koszt tego przedsięwzięcia 89000 zł.
Pomysłodawcą jarmarku jest Adam Ejnik. Twierdzi on, że taki jarmark mógłby przyciągnąć do Żuromina turystów.
– Miałoby to być wydarzenie wielkie. Żeby tak było, trzeba by zadbać o odpowiednią promocję. Marzę o tym, żeby taki jarmark na stałe wpisał się w tradycję naszego miasteczka. Pamiętajmy, że w XIX wieku Żuromin był miasteczkiem handlowym. Targi i jarmarki to nasze historyczne dziedzictwo – mówi Adam Ejnik.
Ponadto wskazuje na, że na takich jarmarkach mogłaby zyskać miejscowa ludność, sprzedając regionalne wyroby.
– Chciałbym, żeby Jarmark jezuicki był tym dla Żuromina czym Bitwa pod Mławą, czy Bitwa
pod Grunwaldem dla mieszkańców tych miejscowości – mówi Adam Ejnik.
[i]Głosowanie w BO trwa do 21 października. Wystarczy wypełnić kartę do głosowania, i wrzucić ją do specjalnej urny. Karty i urny znajdują się w Urządzi Gminy i Miasta Żuromin oraz w Żuromińskim Centrum Kultury. Głos możńa oddac również korespondencyjnie na adres UGiM Żuromin (Pl. Józefa Piłsudskiego 3, 09-300 Żuromin) z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski-GŁOSOWANIE”, za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę stempla pocztowego.[/i]
Dodaj komentarz