
Akcja skierowana była do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjalistów z kl. III. Pomysłodawczynią konkursu była nauczycielka Jolanta Lipińska. Uczniowie przygotowali ciekawe plakaty, na których widniały hasła „Narkotyki to zło”, „Dopalacze niszczą życie” czy „Życie jest cenne”. Autorzy najciekawszych prac zostali nagrodzeni, a fundatorem nagród w konkursie był kuczborski Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej.
Przedsięwzięcie zorganizowano wspólnie z Komendą Powiatową Policjiw Żurominie. – Sierż. szt. Monika Ejnik przedstawiła nam prawne konsekwencje posiadania oraz zażywania narkotyków i dopalaczy, a także przybliżyła tematykę odpowiedzialności karnej osób nieletnich za popełnione czyny karalne – mówi polonistka Katarzyna Wrzosek, która także miała swoją cegiełkę w całej akcji – przygotowała prezentację multimedialną, której tematem przewodnim było uzależnienie od napojów energetycznych oraz zagrożenie, jakim jest łączenie energetyków z alkoholem.
Podczas spotkania odbyły się prelekcje dotyczące narkotyków i dopalaczy. Tu pierwsze skrzypce wiódł, oprócz sierż. szt. Moniki Ejnik także Piotr Wlizło, od lat zajmujący się w powiecie kampanią antynarkotykową.
W tym roku to pierwsza taka profilaktyczna akcja w zieleńskiej placówce, ale odbywają się one tu systematycznie. W ubiegłym roku zorganizowano spotkanie i warsztaty dla rodziców. Wtedy tez prowadził je Wlizło, uświadamiając rodziców, jak mogą zachowywać się ich pociechy po zażyciu różnych środków.
Na koniec spotkania nagrody i dyplomy uczestnikom konkursu wręczyli Jadwiga Michalska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kuczborku – Osadzie, Grażyna Chmielewska, dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Zielonej Grażyna Chmielewska oraz profilaktyk Piotr Wlizło.
Nie zabrakło też akcentu słowno-muzycznego. zachęcającego do zdrowego, wolnego od nałogów trybu życia. Spotkanie to miało na celu podnieść świadomość prawną związaną z narkomanią, ale także poszerzyć wiedzę młodzieży na temat konsekwencji zażywania tych substancji. Ukazując negatywne reakcje organizmu młodego człowieka na zażyty wcześniej środek odurzający policjanci chcieli ustrzec uczniów przed czyhającymi nad nie zagrożeniami.
AO
Dodaj komentarz