
Impreza ta jest częścią projektu pt. „Krajoznawstwo kształtuje tożsamość i łączy pokolenia” prowadzonego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, znów przyciągnie tłumy uczestników w różnym wieku – od kilku do kilkudziesięciu lat.
28 września grupy wędrowne wyruszą z województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego, by spotkać się nieopodal konopackiego lasu w gm. Lubowidz, w miejscu zwanym „Trójstykiem”, gdzie fizycznie stykają się te właśnie województwa. Trójstyk to miejsce, gdzie niegdyś przebiegała granica między dwoma zaborami: pruskim i rosyjskim. To miejsce, tkwiące jednocześnie na styku trzech powiatów: brodnickiego, działdowskiego i żuromińskiego, pięknie łączy czasy i historię obecną. Wyznaczona tu granica między gminami Górzno, Lidzbark i Lubowidz, choć przez podział administracyjny odgradza od siebie tak bliskie terytorialnie miejscowości, pokazuje jednak to, co je naprawdę łączy – urok przebogatych lasów i jezior oraz cisze wsi i niewielkich miasteczek. „Trójstyk”, fizycznie naznaczony wielkim kamieniem, położony jest na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Gwarantuje możliwość obcowania z bogactwem środowiska naturalnego i podziwiania niepowtarzalnego piękna przyrody. A organizowane tu już po raz kolejny spotkanie będzie również doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów i relacji na gruncie towarzyskim oraz zawodowym.
Imprezę organizują wspólnie: Urząd Miasta i Gminy w Lubowidzu, Gminny Ośrodek Kultury w Górznie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku i Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw.
AO

Dodaj komentarz