Co się stanie, jak się skończą tematy?

Uczniowie z Zespołu Szkół w Zieluniu gościli w redakcji Kuriera Żuromińskiego. Lekcja w redakcji odbyła się w ramach zajęć dziennikarskich. Trzeba powiedzieć, że młodzież ze szkoły w Zieluniu to bardzo dobry materiał na dziennikarzy. Są ciekawi świata, a ponoć to najważniejsza cecha tego zawodu.
Sympatyczna grupa z Zielunia odwiedzi�a redakcj� Kuriera

Adam Ejnik

a.ejnik@kurierkurierzurominski.pl

38 uczniów z Zielunia w środę 26 lutego odwiedziło redakcję Kuriera. Z trudem zmieściliśmy się w redakcyjnym pokoju. Adepci dziennikarstwa z ciekawością wypytywali o proces powstawania gazety, o dziennikarzy z redakcji, o to, jak się zdobywa informacje i jak się składa gazetę. Nikt za to nie spytał o zarobki. To dobrze – oznacza to, że albo pasja dziennikarska w uczniach z Zielunia jest na tyle duża, że zarobki schodzą na drugi plan, albo że panie nauczycielki przestrzegły młodych ludzi, że o pieniądze pytać jest niegrzecznie. To też dobrze.

Najtrudniejsze pytanie padło na koniec.

– Co się stanie, jak skończą się tematy do pisania? – spytała jedna z uczennic.

„To będzie oznaczało, że jest koniec świata”, odpowiedziałem, mając nadzieję, że taka odpowiedź usatysfakcjonuje dziewczynę.

[b]Projekt unijny[/b]

Uczniowie z Zielunia odwiedzili Żuromin w ramach projektu „Szkoła równych szans” realizowanego przez Zespół. W gminie Lubowidz z dotacji korzystają też inne szkoły. Łącznie gmina na projekt pozyskała niespełna 500 000 zł. Dzieci i młodzież z Zielunia (w projekcie bierze udział w Zieluniu 91 dzieci) w ramach projektu byli między innymi w Ciechanowie w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, w Warszawie w telewizji, w Żurominie w redakcji Kuriera i w kinie, a w czerwcu jadą na kilkudniowe zajęcia w ramach „zielonej szkoły” do Górzna. Uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczą w zajęciach dziennikarskich, wyrównawczych, przyrodniczych, rekreacyjno – sportowych, a trzecioklasiści z gimnazjum także z zajęć doradztwa zawodowego.

– Uczniowie są bardzo zadowoleni – mówi dyrektor Zespołu Marzena Kąpińska – Mamy nadzieję, że to zadowolenie przyniesie im jak najwięcej korzyści, a cel jaki przyświeca zajęciom „wyrównywanie szans” nie będzie tylko pustym hasłem – dodaje dyrektor.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.