STRAŻ I SANEPID W BIBLIOTECE

WYDARZENIA\ W ramach akcji „Pomocna dłoń” na zajęciach w Powiatowo-Miejskiej Bibliotece Publicznej gościli strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Dzieciaki z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania o pracy strażaków.

Dzieci najpierw wzięły udział w zajęciach ze strażakami, podczas których m.in. udzielali oni instruktażu, jak prawidłowo udzielić poszkodowanemu pierwszej pomocy. Jednak największą atrakcją było zwiedzanie wozu strażackiego. Dzieciaki z zaciekawieniem oglądały każdy znajdujący się tam sprzęt, który pomaga strażakom w sprawnym przeprowadzaniu akcji ratowniczych. Każde dziecko chciało usiąść w kabinie wozu strażackiego. Było ciekawie, pouczająco, ale i bardzo wesoło.

Zajęcia zakończyły się tradycyjnie grami interaktywnymi, które kontynuowano kolejnego dnia. Rozpoczął się on od wysłuchania opowiadania z książki „Mały obywatel świata czyli co dzieci mogą robić dla innych, dla siebie, dla środowiska”, pod tytułem „Pomocna dłoń – o różnych sposobach na pomaganie”. – Tradycyjnie w czytanie opowiadania włączają się uczestnicy ferii. Tym razem pięknie czytała nam Natalia Ślaz – informują bibliotekarki. Kolejnym punktem spotkania było tworzenie kolorowej tęczy pomocnych dłoni. – Dzieci lubią prace plastyczne, więc dzisiaj stworzyły papierowego lisa. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku i zabaw na dywanie interaktywnym – dodają nasze informatorki.

„Obronna tarcza” to kolejny tytuł opowiadania z książki „ Mały obywatel świata…” które czytano następnego dnia w placówce. Dzieci wysłuchały także pogadanki pani Anny Czaplejewicz z Powiatowej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej w Żurominie na temat zagrożenia epidemią grypy oraz o tym, co należy stosować, aby się przed nią ustrzec. – Nasz gość przeczytał fragment opowiadania, a dalszą jego część czytały dzieci: Natalia Ślaz i Marysia Gulczyńska. Była też praca plastyczna przedstawiająca kubek gorącej herbatki w sam raz na zimowe przeziębienie i poczęstunek.  Tradycyjnie dzień zakończył się grami na dywanie interaktywnym – poinformowała nas Aleksandra Pesta z biblioteki.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.