Informacje

1 PROC. PODATKU NA WKRĘ

Rozliczasz PIT? Nie wiesz, na co przeznaczyć 1 proc. podatku? Możesz wesprzeć rozwój lokalnego sportu najmłodszych i przekazać tę darowiznę dla MKS Wkra Żuromin.

Choć nie są to wielkie pieniądze, co roku z przekazania 1 procenta podatku można zawsze coś uzbierać. Jak wiadomo, Stowarzyszenie Wkra Żuromin działa od lat dzięki środkom pozyskanym z konkursu gminnego na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Również w tym roku taki już się odbył i wpłynęła tylko oferta Miejskiego Klubu Sportowego. Oceniła ją powołana przez burmistrz komisja, która wydała pozytywną opinię. Klub dostanie na upowszechnianie sportu i utrzymanie drużyn w 2020r. kwotę 50 tys. zł. Zarządzenie o wyborze oferty Wkry już zostało podpisane. To jednak niewystarczające środki, by móc działać cały rok. Klub ma cały czas do dyspozycji środki za wyszkolenie Łukasza Teodorczyka, ale po te sięga bardzo oszczędnie. Stara się również szukać wsparcia, gdzie tylko się da.

– W minionym 2020r., choć był on dość trudnym rokiem, udało nam się pozyskać od różnych sponsorów w sumie ponad 140 tys. zł, nie licząc zakupów dokonanych przez sponsorów – mówi prezes Wkry Mariusz Kawczyński. Jak podkreśla, choć z przekazania 1 proc. podatku w danym roku nie ma zbyt wielkiej kwoty, ale z trzech lat jest już tego na tyle sporo, że można za to już coś kupić. A wiadomo, użytkowany sprzęt jakby nie było niszczy się i trzeba go regularnie wymieniać.

Co trzeba zrobić, żeby wesprzeć miejski klub 1 procentem podatku? Podczas wypełniania formularza PIT wpisać KRS 0000270261 oraz cel szczegółowy: MKS WKRA ŻUROMIN 1554.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.