Informacje

11 ZADAŃ ZGŁOSZONO W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO

11 propozycji zadań do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego zgłosili mieszkańcy gminy. To dotychczas największa liczba złożonych wniosków.

Wśród zadań znalazły się takie dotyczące większych grup odbiorców, jak i mniejszych. Trzy dotyczą inwestycji w jednostkach samorządowych. Jeden z tych wniosków dotyczy rozbudowy sceny Żuromińskiego Centrum Kultury, drugi wymiany podłóg w Przedszkolu Samorządowym Nr 2 w Żurominie, a trzeci budowy drogi pożarowej przy Szkole Podstawowej Nr 1, Samorządowym Przedszkolu Nr 1 i Zespole Szkół Specjalnych w Żurominie.

Z kolei mieszkańcy Chamska chcieliby, żeby powstał plac zabaw przy tamtejszej Szkole Podstawowej. O budowę wiat śmietnikowych dla dwóch spółdzielni mieszkaniowych w centrum miasta wnioskują jej członkowie.

Złożono także wnioski o zakup sprzętu specjalistycznego dla druhów OSP, o rewitalizację terenu przy ulicy Parkowej w Poniatowie, o ekologiczną komunikację miejską w Żurominie. Dwa ostatnie wnioski dotyczą budowy chodnika przy ul. Zielonej w Żurominie i oświetlenia strefy aktywności i placu zabaw we wsi Wiadrowo.

Teraz wszystkie zgłoszone zadania zostaną poddane weryfikacji. Listę pozytywnie zweryfikowanych zadań urząd poda do wiadomości na początku października. Głosowanie rozpocznie się 12 października. Które zadanie zostanie wybrane do realizacji w przyszłym roku, okaże się.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.