Informacje

12 KLAS PIERWSZYCH

Dwanaście klas pierwszych utworzono w tym roku szkolnym w szkołach ponadpodstawowych prowadzonych przez powiat żuromiński. Naukę zacznie tu 294 uczniów.

Jak nas poinformował wicestarosta żuromiński Ireneusz Rejmus, w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie powstaną dwie klasy 29-osobowe i jedna 30-osobowa, czyli trzy klasy pierwsze.

Z kolei w bieżuńskim liceum im. Władysława Orkana utworzono dwa oddziały – przygotowania wojskowego i akademicki. Na tę chwilę w pierwszej naukę rozpocznie 19 uczniów, w drugiej zaś 18 (podania złożyło 37 uczniów). Program OPW, w którym szkoła uczestniczy jest integralną częścią programu „Zostań Żołnierzem RP”, gdzie zachęca się kandydatów oraz stwarza dla nich warunki do rozpoczęcia kariery zawodowej w Wojsku Polskim. Nauka w tej klasie ułatwi drogę do kariery w Wojsku Polskim i innych służbach mundurowych oraz pozwoli na uzyskanie skróconej służby wojskowej i dodatkowych punktów na uczelnie wojskowe.

W Zespole Szkół im. Batalionów Chłopskich w Zielonej powstaną dwie klasy o łączonych profilach – technika logistyka z rolnikiem oraz technika weterynarii z ekonomistą. W klasie logistyczno-rolniczej będzie się uczyć 30 uczniów, po 15 w każdym z profili. W drugiej z klas pierwszych kształcić się będzie 22 przyszłych weterynarzy i 4 ekonomistów.

– W ZST-Z mieliśmy wstępnie jedną klasę pierwszą w szkole branżowej I stopnia, ale z uwagi na to, że w ostatnich dniach doszli jeszcze uczniowie, będą tu dwie klasy pierwsze – mówi wicestarosta. Mowa o klasach o profilu wielozawodowym (20 uczniów) oraz mechanik pojazdów samochodowych (16 uczniów). Z kolei w technikum powstanie klasa 27-osobowa o profilu technik informatyk, 20-osobowa technik handlowiec oraz 30-osobowa łączona: technik grafiki\poligrafii cyfrowej, technik pojazdów samochodowych.

AO

   

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • A w LO od kilku miesięcy woda z dachu leci i zalewa kolejne pięta. Czy tą sprawą zajmie się Kurier? Czy już raczej nie wypada, niezręcznie?