Na sygnale

16-latka potrącona na pasach

Żuromińscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, w którym poszkodowana została 16-latka. Przypominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania na drodze.

fot. pixabay

Do niebezpiecznej sytuacji na drodze doszło w poniedziałek (20.11), około godz. 16, w Bieżuniu na ulicy Zawidzkiej. Kierujący samochodem ciężarowym jechał w kierunku Zawidza. Widząc zbliżającą się do przejścia dla pieszych osobę zatrzymał się przed przejściem aby ustąpić jej pierwszeństwa. Kiedy dziewczynka była już na przejściu, uderzył w nią jadący z kierunku przeciwnego pojazd audi. Sprawca zatrzymał się na miejscu zdarzenia i razem z świadkiem zdarzenia udzielił poszkodowanej pomocy, zgłaszając sytuację na numer alarmowy. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci i służby medyczne. Obecny był również świadek tej sytuacji, kierowca ciężarówki. 16-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala wojewódzkiego w Płocku. Kierowca audi, 20-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego był trzeźwy. Teraz żuromińscy policjanci będą wyjaśniać okoliczności i przebieg zdarzenia. 

Zwracając uwagę na porę roku, kiedy widoczność na drodze jest często bardzo ograniczona, a warunki na drodze są bardzo zmienne, zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych, pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy również od nas samych.

asp. Tomasz Łopiński

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  • czyli według Was wine ponosi 16-latka, a kierowca Audi jest poszkodowany? chore. Co tu wyjaśniać koleś uznał, że piesza powinna go przepuścić przecież nie będzie hamował. Pewnie ciężarówki, która zatrzymała się przed przejściem tez nie widział.

    • Pierwszeństwo na pasach jest bardzo dobrym pomysłem inaczej nie mieliby szans na przejście. Problem mają niektórzy kierowcy z przyswojeniem tego faktu i koniecznością hamowania.