Na sygnale

17-LATEK ZATRZYMANY ZA KRADZIEŻ KARTY PŁATNICZEJ

Nastolatek z powiatu żuromińskiego wpadł w ręce policji za kradzież karty płatniczej. Zanim została zablokowana zdążył wydać blisko 300 złotych. Płacił głownie za wyroby tytoniowe, alkohol i paliwo. Za swoje występki odpowie przed sądem. Trochę się tego nazbierało i grozi mu nawet 10 lat odsiadki.
zdjęcie ilustracyjne

Właścicielem skradzionej karty płatniczej był 67-letni mężczyzna. Pod koniec grudnia odwiedziła go grupa czterech młodych mężczyzn. Podczas krótkiej wizyty jeden z gości ukradł z portfela seniora kartę płatniczą, którą użył już po kilku godzinach na stacji benzynowej. Jak informuje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Żurominie mł. asp. Tomasz Łopiński zanim karta została zablokowana, złodziej zdążył dokonać płatności w formie zbliżeniowej w kwocie do 50 złotych, łącznie osiem razy na kwotę blisko 300 zł.

Okradziony 67-latek zgłosił sprawę policji. Zajęli się nią żuromińscy kryminalni. Policjanci przeanalizowali nagrania z kamer monitoringu stacji paliw, gdzie posługiwano się kartą, a następnie ustalili sprawcę przestępstwa. Okazał się nim 17-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego. Nastolatkowi postawiono zarzut kradzieży karty oraz osiem zarzutów kradzieży z włamaniem. Popełnione przestępstwa podlegają karze pozbawienia wolności nawet do lat 10.

Policjanci apelują o pilnowanie swojego mienia. – W przypadku zagubienia kart płatniczych, właściciel powinien jak najszybciej powiadomić oddział banku, który kartę wydał celem jej zablokowania. W przypadku podejrzenia kradzieży karty bądź posłużenia się nią przez osoby do tego nieuprawnione należy zgłosić się do najbliższej jednostki Policji i złożyć zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa- zaznacza rzecznik mł. asp. Tomasz Łopiński.

KC

komentarzy

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.