Na sygnale

24-LATEK STRACIŁ PRAWKO

Policjanci żuromińskiej drogówki zatrzymali kolejne prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości. Tym razem stracił je 24-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego.

Autor zdjęcia: archiwum redakcji

W czwartek 4 czerwca ok. godz. 7.18 policjanci z  żuromińskiej drogówki pełniąc służbę w miejscowości Przeradz Wielki (gm. Lutocin) zauważyli szybko nadjeżdżający samochód. – Wykonany pomiar wykazał, że kierowca toyoty poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h – informuje sierż. szt. Monika Ejnik z żuromińskiej komendy. To znacznie za dużo. 24-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami policjanci zatrzymali też kierującemu prawo jazdy na 3 miesiące.
– Przypominamy! Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy – przypomina Ejnik.
AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.