Informacje Na sygnale

25-LATEK DACHOWAŁ. JEST W CIĘŻKIM STANIE

Do groźnego wypadku doszło dziś w nocy (20.11) na odcinku Chromakowo-Mojnowo. 25-letni kierowca uderzył w drzewo i dachował. Jego stan jest poważny.
Auto zabezpieczono na policyjnym parkingu
fot. KPP Żuromin

Do wypadku doszło przed godz. 3.00. Jak na razie z nieustalonych jeszcze przyczyn kierujący bmw 25-latek, mieszkaniec Mojnowa, zjechał najpierw na lewe pobocze, uderzył w przydrożne drzewo, a następnie dachował.

– Uszkodzenia pojazdu były bardzo poważne, w związku z czym strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, żeby wydostać kierującego z samochodu – relacjonuje zdarzenie rzecznik żuromińskiej policji mł. asp. Tomasz Łopiński.

O wypadku służby powiadomili przejeżdżający tamtędy inni uczestnicy ruchu. Na miejscu pojawiła się karetka, policja i straż. Załoga karetki natychmiast udzieliła poszkodowanemu pomocy, ale lekarz stwierdził, że stan, w jakim się znajduje jest dość poważny. – W związku z odniesieniem poważnych obrażeń ciała 25-latek został przetransportowany do szpitala wojewódzkiego w Płocku. Jeśli chodzi o stan trzeźwości na chwilę obecną nie możemy nic w tym temacie powiedzieć, dlatego że ze względu na zły stan zdrowia w chwili obsługiwania zdarzenia odstąpiono od tego. Nie było możliwości zweryfikowania jego stanu trzeźwości – podkreśla funkcjonariusz KPP w Żurominie. Prowadzone dochodzenia na pewno wyjaśni, jak doszło do wypadku, co było jego przyczyną. Na pewno wiadomo, że mężczyzna jechał sam. – Istotne jest to, że miejsce, gdzie doszło do zdarzenia, był prosty odcinek drogi – dodaje Łopiński.

Jak podkreśla rzecznik żuromińskiej policji, zmieniają się właśnie warunki pogodowe. Dziś była pierwsza noc, kiedy temperatura spadła prawie do zera, co wpływa na warunki drogowe. Padający deszcz i poranne przymrozki powodują, że droga staje się śliska.

– Temperatury spadające poniżej zera wpływają na śliskość dróg. Musimy dostosować prędkość do tego, co jest na drodze. Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek – mówi rzecznik.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.