Informacje

4 MILIONY DLA POWIATU

Doskonała wiadomość dla powiatu. Samorząd pozyskał 4 miliony zł wsparcia na remont drogi Sinogóra-Syberia. Dofinansowanie przekaże samorząd województwa mazowieckiego.
googlemaps

– To bardzo ważne zadanie, bardzo ważna inwestycja i bardzo duże pieniądze, jeśli chodzi o warunki naszego powiatu – podkreślił starosta Jerzy Rzymowski podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w piątek, 26 marca. Jak poinformował, podczas ostatniej sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego radni województwa podjęli decyzję o dofinansowaniu inwestycji ważnych dla rozwoju regionu Mazowsza. Wśród takich inwestycji znalazł się złożony przez Zarząd Powiatu Żuromińskiego wniosek na realizację zadania polegający na przebudowie dróg powiatowych na odcinku Sinogóra – Syberia. Radni wojewódzcy postanowili przyznać powiatowi 4 miliony zł dofinansowania.

Inwestycja zakresem rzeczowym przewiduje przebudowę drogi na odcinku Sinogóra – Syberia o długości blisko 4,94 km. Na odcinku tym nie tylko pojawi się nowa nawierzchnia, ale też cała jezdnia zostanie poszerzona do 6 m. Oprócz tego przebudowane będą skrzyżowania dróg w miejscowościach Sinogóra i Syberia. Przewidziane jest wykonanie poboczy, regulacja i odmulenie rowów, wykonanie odwodnienia jezdni, przebudowa chodników, budowa przepustów pod zjazdami oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego jezdni.

O podjęcie działań w celu poprawy stanu drogi w sierpniu ubiegłego roku zabiegał radny z Syberii Tomasz Makuszewski. Jak napisał w interpelacji, droga jest zdegradowana, a jej poszerzenie, przebudowa i położenie nowej nawierzchni przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa ruchu i komfortu jazdy kierowców.

AO

komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.