Sport

5 WRZEŚNIA PIOTR MAŁACHOWSKI ODDA OSTATNI RZUT

Plejada gwiazd z najważniejszą postacią tego mityngu – Piotrem Małachowskim pojawi się podczas Silesia LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej.

Bogaty w sportowe gwiazdy mityng w Chorzowie to tradycja.

– Niezależnie od liczby medali, tytułów i rekordów na koncie atletów na Śląsk przybywających, najważniejszą postacią zawodów będzie Piotr Małachowski – zapewniają organizatorzy.

Małachowski to jeden z najważniejszych polskich lekkoatletów. To także ikona światowego dysku. Małachowski jest dwukrotnym wicemistrzem olimpijski (zdobył medal w Pekinie w 2008 roku oraz w Rio de Janeiro w 2016 roku). Ma na swoim koncie mistrzostwo świata (zdobyte w Pekinie w 2015), dwa złote medale mistrzostw Europy (zdobyte w Barcelonie w 2010 i Amsterdamie 2016 roku), a także dwa wicemistrzostwa świata (z Berlina w 2009 i Moskwy w 2013 roku).

To rekordzista Polski, którego wynik (71.84 m.) jest szóstym wynik w historii rzutu dyskiem. Karierę zakończy na memoriale Skolimowskiej, bo ta była jego przyjaciółką.

Jak mówi w rozmowie z organizatorami imprezy będzie to dla niego niezwykle wzruszający moment.

– Pointa długiej kariery, zamknięcie bardzo ważnego rozdziału w życiu. To będzie moment szczególny z jeszcze jednego powodu. Nastąpi symboliczne przekazanie pałeczki, a w zasadzie dysku, mojemu synowi Heniowi. Ja oddam ostatni rzut, a on pierwszy. Sport to wiele wartości, które chciałbym, żeby syn ode mnie przyjął – mówił Małachowski.

Ostatni start Małachowskiego będzie można zobaczyć w TVP Sport od 16:30. Dyskobol odda ostatni rzut w karierze 5 września na Narodowym Stadionie Lekkoatletycznym.

OM

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.