Na sygnale

78-LATEK OSZUKANY NA POKAZIE

78-letni mieszkaniec Żuromina poszedł 13 października na wykład o powrocie do zdrowia po Covidzie. Wyszedł z umową kupna sprzętu za kwotę 9.900 zł, którego na dodatek fizycznie nie otrzymał. Sprawę zgłosił policji.

13 października w jednej z żuromińskich restauracji odbyło się spotkanie dla osób starszych. „Panie Władysławie, z przyjemnością potwierdzam uczestnictwo w akcji „Mazowieckie dba o zdrowie”, tym samym zapraszam po odbiór nieodpłatnego pulsoksymetru napalcowego dnia 13.10 o 14.30 w restauracji…( tu wymieniona nazwa restauracji i adres). Pozdrawiam Katarzyna Wos” – brzmiała jedna z kilku wiadomości, jaką mieszkaniec Żuromina otrzymał przed spotkaniem. Poszedł, bo jak mówi, sam przeszedł Covid i chciał posłuchać wykładu lekarza o powrocie do zdrowia.

Niestety, okazało się, że zakończyło się ono dla niego kłopotami. Starszy mężczyzna twierdzi, że  najpierw „wygrał” główną nagrodę podczas spotkania, a potem wyszedł z budynku z pustymi rękoma, mało co nie został potrącony na parkingu przez odjeżdżający samochód. Wieczór spędził składając zeznania w Komendzie Powiatowej Policji.

Powiatowy Rzecznik Konsumenta Sylwia Lewandowska podkreśla, że zgodnie z ustawą od każdej umowy konsument ma prawo odstąpić w ciągu 14 dni.

Więcej w najbliższym numerze „Kuriera Żuromińskiego” w środę, 20 października.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.