Informacje Samorząd

780 TYS. ZŁ NA STOŁÓWKĘ W SIEMIĄTKOWIE

Doskonała wiadomość dla społeczności Szkoły Podstawowej w Siemiątkowie. Wkrótce przy budynku powstanie stołówka z prawdziwego zdarzenia.Marszałek Adam Struzik gratulował wójtowi Piotrowi Kostrzewskiemu skuteczności w pozyskiwaniu środków

Umowę na budowę stołówki władze gminy – wójt Piotr Kostrzewski wraz ze skarbnik Moniką Manistą podpisali z marszałkiem Adamem Struzikiem i wicemarszałkiem Wiesławem Raboszukiem w czwartek 18 czerwca. Wójt witał gości z Urzędu Marszałkowskiego z nieukrywaną radością, bo – jak podkreślił – odwiedzili gminę przywożąc ze sobą czek opiewający na spore pieniądze. A to dla gminy mającej 18-milionowy budżet spory zastrzyk finansowy, pozwalający na realizowanie inwestycji dla mieszkańców. Koszt budowy nowej stołówki przy Zespole Szkół we wsi gminnej to ponad 1,3 mln zł, z czego wsparcie z budżetu Mazowsza wyniesie ponad 783 tys. zł. Środki pochodzą z realizowanego przez samorząd Mazowsza „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.

Przy siemiątkowskiej placówce powstanie nowy budynek, w którym właśnie będzie się mieściła stołówka. Będzie to pierwsze tego typu miejsce na terenie gminy. Jak mówi wójt gminy Piotr  Kostrzewski, do tej pory gorący posiłek dla dzieci i młodzieży uczących się w gminnej szkole przygotowywała i dostarczała firma cateringowa, co niestety wiązało się z dużymi kosztami. Realizacja zaplanowanej przez samorząd inwestycji pozwoli nie tylko na ich ograniczenie, ale wpisze się również w realizowany na terenie gminy program „Posiłek w szkole i w domu”. – Opieka społeczna też będzie miała możliwość wystąpienia o środki na dożywianie dla dzieci – podkreśla włodarz gminy.

– To bardzo potrzebna inwestycja. Bardzo dziękuję panie marszałku, sami byśmy tego nie zrealizowali – powiedział do Adama Struzika, który zabierając po nim głos również wyraził swoje zadowolenie. – W ten sposób realizujemy to, co jest esencją samorządności, taką solidarność miedzy różnymi szczeblami samorządu i pomocniczość – podkreślił.

Marszałek podkreślił, że gmina Siemiątkowo ma w tym roku spore szczęście, bo i samorząd powiatu będzie na jej terenie realizował swoją inwestycję (wspartą środkami marszałkowskimi), i sam Urząd Gminy w Siemiątkowie postarał się, napisał wniosek i otrzymał dotację właśnie na stołówkę, która będzie służyła najmłodszym mieszkańcom gminy i na pewno wpłynie na ich zdrowie, bo będą mogły w godnych warunkach i w spokoju zjeść w szkole ciepły posiłek.

Gmina wyłoniła już w przetargu firmę, która zajmie się budową stołówki. – Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą – informuje nas wójt. Roboty za kwotę 1 195 654,11 zł wykona firma ZRB „REM-BUD” z Płocka. Jako jedna z dziewięciu zainteresowanych przetargiem przedłożyła najkorzystniejszą ofertę.

AO

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.