APEL DOTARŁ DO GMIN. W LUTOCINIE JEDNAK POCZEKAJĄ

SAMORZĄD\ Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Lutocinie (24 czerwca) tamtejsi radni zapoznali się z treścią apelu Rady Powiatu, która zwróciła się do wszystkich sześciu samorządów gminnych o wsparcie finansowe Szpitala Powiatowego.

Sprawę wyjaśniał radnym sekretarz urzędu i jednocześnie radny powiatowy Zbigniew Nosek. Tłumaczył wskazany w apelu (proponowany wstępnie) mechanizm wsparcia z gmin (10 zł od mieszkańca), jak również to, że wcześniej, nim apel został sformułowany, dyrektor szpitala Zbigniew Białczak sam wystąpił do samorządu Lutocina o wyasygnowanie kwoty 35 tys. zł na dofinansowanie zakupu sprzętu do placówki. Chodziło o aparat Rentgena, który, jak później się okazało, już nieco się zużył i należałoby go zmodernizować.

Jak tłumaczył radnym Nosek, osobiście myślał, że forma proszenia samorządów o wsparcie będzie inna, że zorganizowane zostaną spotkania, podczas których to sam dyrektor szpitala będzie omawiał potrzeby placówki i negocjował warunki współpracy.

Zdania na temat metody wsparcia były różne. Radni ostatecznie uznali, że na razie apel odłożą i zobaczą, jak postąpią inne gminy. – Musimy obserwować, jak inni się zachowają. Może jakiejś pomocy udzielą, żebyśmy nie zostali na szarym końcu – mówił przewodniczący rady Wojciech Góralski.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.