Artyści koncertowali w Żurominie i Bieżuniu

Styczeń był nadzwyczaj aktywnym miesiącem dla Zespołu Artystycznego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Zespół koncertował w kościołach w Żurominie i Bieżuniu.- W kościołach śpiewa się cudownie. Są one stworzone do tego, żeby śpiewać w nich pieśni – mówi prezes ZNP w powiecie żuromińskim Marzena Więckowska.
Zesp�l Artystyczny ZNP �uromin podczas wyst�pu w Bie�uniu

Maciej Zaremba

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Już dwa razy koncertowali w tym roku członkowie Zespołu Artystycznego ZNP. 6 stycznia podczas Święta trzech Króli zaśpiewali w Kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy w Żurominie natomiast w niedzielę 29 stycznia w kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława BW w Bieżuniu.

Chór zarówno w Żurominie jak i w Bieżuniu przyjęty był bardzo ciepło.

– Otrzymaliśmy nawet brawa na stojąco – mówi jedna z założycielek chóru prezes ZNP Żuromin Marzena Więckowska.

Zespół dał koncert kolęd. Dla parafian występy chóru były wielką atrakcją.

– Kościoły stworzone są do śpiewu. Kolęda zaśpiewana nawet najpiękniej nigdzie nie zabrzmi tak dostojnie jak właśnie w kościele – mówi pani Katarzyna z Żuromina.

Inicjatorami występów i gospodarzami spotkań byli proboszczowie ks. Kazimierz Kowalski z Żuromina i ksiądz Tomasz Ozimkowski z parafii Bieżuń (księdza Tomasza Ozimkowskiego przepraszamy jednocześnie za błędnie podane nazwisko w zeszłotygodniowej relacji ze studniówki).

Proboszcz Bieżunia przygotował dla artystów ciepły posiłek (tego dnia było wyjątkowo zimno). Muzycy gościli w Muzeum Małego Miasta w Bieżuniu. W spotkaniu uczestniczyli kierownik Muzeum Jerzy Piotrowski, burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański oraz Henryk Grześkiewicz- prezes Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia.

– Bardzo dziękujemy wszystkim za ciepłe przyjęcie, słowa otuchy. Zarówno w Bieżuniu jak i w Żurominie zostaliśmy przyjęci niezwykle życzliwie – mówi Marzena Wieckowska.

Plany Zespołu

Zespół Artystyczny po styczniowych koncertach ma miesiąc przerwy. 3 marca rozpoczną się regularne próby i być może już podczas niedzieli palmowej muzycy zagrają i zaśpiewają w Sierpcu w Muzeum Wsi Mazowieckiej.

– Jesteśmy po wstępnych rozmowach z przedstawicielami Muzeum. Zaśpiewamy tam na pewno. Być może już podczas najbliższej niedzieli palmowej – mówi prezes ZNP Marzena Więckowska.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.