BĘDZIE CIEPLEJ W SZKOLE W LUBOWIDZU

INFORMACJE\ Samorząd Lubowidza zaczął remont starej części budynku Zespołu Szkół. Prace idą pełną parą, ale raczej nie skończą się wraz z wakacjami. Planowany termin zakończenia remontu to 31 grudnia.

Burmistrz miasta Krzysztof Ziółkowski zapewnia, że nie przeszkodzi to jednak uczniom w nauce. Jak nam powiedział, stara część budynku lubowidzkiej szkoły wymagała już prac modernizacyjnych. Obecny stan budynku powodował niedogrzanie pomieszczeń. Były znaczne ubytki ciepła, co nie wpływało na racjonalną gospodarkę finansami i generowało wysokie koszty utrzymania placówki.

– Wymieniamy strop, remontowany będzie też dach, a na koniec budynek będzie ocieplony – wymienia zakres prac Ziółkowski. Dodatkowo zmodernizowane zostanie oświetlenie.

Wcześniej wymieniono już w szkole kocioł i instalację centralnego ogrzewania, a poza projektem wykonywane są te inne prace. Przebudowana będzie m.in. klatka schodowa. Obecne zaś zadanie zostało dofinansowane kwotą 694.552,79 zł z RPO WM z działania w ramach przejścia na gospodarkę niskoemisyjna (działanie „Efektywność energetyczna”). Łączny koszt modernizacji budynku to 1.671.092,32 zł.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.