BEZPIECZNE FERI E 2011

Akcja Komendy Powiatowej Policji w Żurominie i Kuriera

14 lutego 2011r. w województwie mazowieckim rozpoczynają się ferie zimowe. Tradycyjnie policja mazowiecka czuwać będzie nad bezpiecznym wypoczynkiem dzieci i młodzieży w naszym województwie.

W czasie wzmożonego wypoczynku dzieci i młodzieży zawsze wzrasta ryzyko nieszczęśliwych wypadków oraz zdarzeń przestępczych. Zimowa aura, utrzymująca się niska temperatura i opady śniegu zachęcają wszystkich do aktywnego wypoczynku, który nie zawsze jest bezpieczny. Ponadto duża ilość wolnego czasu sprzyja większej podatności na negatywny wpływ środowiska przestępczego.

Dlatego wzorem lat ubiegłych policjanci przeprowadzą szereg działań profilaktycznych ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w czasie ferii. Funkcjonariusze będą brać czynny udział w tematycznych spotkaniach z młodzieżą z zakresu prewencji kryminalnej oraz bezpieczeństwa na drodze i w czasie zimowych zabaw. Ponadto w okresie poprzedzającym ferie zimowe zagadnienia związane z bezpiecznym wypoczynkiem zostały poruszone z nauczycielami, rodzicami i przede wszystkim dziećmi podczas pogawędek prowadzonych w szkołach.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających na zimowiska policjanci ruchu drogowego prowadzić będą wzmożone kontrole. Szczególną uwagę zwrócą na stan trzeźwości kierowców oraz stan techniczny autokarów, głównie układy hamulcowe, układ kierowniczy, prawidłowe ogumienie, oświetlenie, oznakowanie oraz wyposażenie, w tym w urządzenia rejestrujące prędkość, czas postoju i czas jazdy. Ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich pociech odgrywają również rodzice, którzy przed wyjazdem dziecka powinni sprawdzić takie informacje jak:

– jaka firma organizuje wypoczynek,

– kto jest przewoźnikiem i jaka jest jakość wykonywanych usług,

– jak długo firma istnieje na rynku i jakie są opinie na jej temat,

– ilu jest opiekunów i jak liczna grupa,

– program organizowanego wyjazdu.

Te na pozór oczywiste informacje z reguły zawarte są w ogólnodostępnym internecie i pomogą nam upewnić się, czy podróż dziecka będzie należała do udanych i bezpiecznych.

Fot. Rzecznik Prasowy KPP Żuromin Zbigniew Rzymkowski

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.