BORUTA NIE POWSTRZYMAŁ NARWI

PIŁKA NOŻNA\ Boruta Kuczbork wrócił bez punktów ze starcia z Narwią Ostrołęka. Podopieczni Mariusza Kołakowskiego nie powstrzymali gospodarzy w drodze po awans do „okręgówki”. Narew pokonała Borutę 4:1. O dalszych losach zadecydują baraże.

Sobotnie popołudnie nie zachęcało do gry w piłkę. Upał dawał się we znaki nie tylko zawodnikom przebywającym na boisku, ale także kibicom. Fani Narwi licznie zgromadzeni na obiekcie przy ulicy Partyzantów liczyli, że ich ulubieńcy tego dnia przypieczętują awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Boruta natomiast chciał pokrzyżować te plany. Przez pół godziny plan działał bez zarzutu. Wtedy jednak prowadzenie objęli gospodarze. Z rzutu rożnego dośrodkował Gontarz, a piłkę do siatki skierował Pełtak. Boruta odpowiedział tuż przed przerwą. W 41 minucie z rzutu wolnego lewą nogą futbolówkę w pole karne posłał Marcin Reks, a głową uderzał Dominik Stańczak. Golkiper gospodarzy interweniował, ale według sędziów piłka przekroczyła już linię bramkową i wskazał na środek boiska. Narew nie dała za wygraną i jeszcze w 45 minucie wyszła na prowadzenie. Starta w środku pola okazała się tragiczna w skutkach. Narew, ponownie za sprawą Mateusza Pełtaka, wyszła na prowadzenie.

W drugiej części spotkania Narew, która aby awansować klasę wyżej musiała ten mecz wygrać. W 59 minucie Paweł Kuzia obsłużył Kamila Gontarza, a ten pokonał Cyriana Kołakowskiego. Boruta choć dzielnie walczył nie był w stanie już nic w tym meczu zmienić. Akcje gości nie były skuteczne. Wynik ustalony został przez gospodarzy w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Czwartego gola dla Narwi zdobył Kamil Gontarz.

Po dwudziestu sześciu seriach gier zakończyły się rozgrywki sezonu 2018/2019 ciechanowsko-ostrołęckiej Klasy A. Mimo to nie znamy jeszcze wszystkich rozstrzygięć. Pewne jest, że bezpośredni awans do ligi okręgowej wywalczyły GKS Pokrzywnica i Narew 1962 Ostrołęka. Konopianka Konopki rozegra baraż, a jej rywalem będzie ktoś z trójki – Sona Nowe Miasto, Mazowsz Jednorożec lub GKS Strzegowo. Do B klasy na pewno spadną Jutrzenka Unieck, Świt Baranowo i Kurpik Kadziło. Los Boruty Kuczbork na ten moment nie jest znany. Wszystko zależy od spotkań barażowych o IV ligę.