Będzymin. 3 włamania w tydzień

Mieszkańcy powiatu żuromińskiego 32-latek, 24 - latek i 18 –latek zostali zatrzymani przez żuromińską policję. Zarzut: włamania do sklepów w Będzyminie i Konopatach. Sprawcy jednak znów są na wolności. Prokuratura nie przychyliła się do wniosku policji i nie zastosowała wobec sprawców aresztu.

Maciej Zaremba

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

W ubiegłym tygodniu doszło do 3 włamań w naszym powiecie. W nocy z 5 na 6 marca okradziono sklep w Będzyminie, w nocy z 12 na 13 sklep w Konopatach i tej samej nocy ponownie sklep w Będzyminie. Sprawcami, według ustaleń policji okazali się trzej mieszkańcy naszego powiatu 32-latek (brał udział we wszystkich włamaniach), 24 – latek (brał udział w dwóch włamaniach) i 18 –latek (brał udział w jednym włamaniu).

Sprawcy zostali zatrzymani i większość ukradzionych przedmiotów policja odzyskała. Jak informuje rzecznik, policja złożyła wniosek do prokuratury o areszt dla sprawców kradzieży. Byli oni wielokrotnie notowani za podobne czyny, a jeden z nich w listopadzie opuścił zakład karny. Wniosek policji nie został uwzględniony. Sprawcy są na wolności.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.