Bieżuń. Być i czuć się potrzebnym

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Bieżuniu organizuje po raz kolejny przegląd twórczości Klubów Seniora pod hasłem „Być i czuć się potrzebnym”.
W zesz�ym roku przegl�d by� niezwykle udany

W tym roku konkurs odbędzie się 17 listopada. Komisja konkursowa będzie oceniać uczestników w trzech kategoriach: forma sceniczna, rękodzieło i forma kulinarna. W formie scenicznej uczestnicy mogą przygotować repertuar o dowolnej tematyce i mogą to być zespoły wokalne, instrumentalne, chóry i kapele, zespoły folklorystyczne, kabarety, teatry dramatyczne, zespołu małych form. W kategorii rękodzieło uczestnicy mogą przygotować formy plastyczne (grafika, malarstwo, rzeźba) oraz rękodzieło artystyczne ( wikliniarstwo, haft, gobelin i inne). W ostatniej kategorii kulinaria będą oceniane potrawy regionalne. Uczestnicy muszą nadesłać swoje prace plastyczne i rękodzieło artystyczne do 5 listopada do Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Bieżuniu.

Ewa Jabłońska

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bieżuń. Być i czuć się potrzebnym

Przez prawie sześć godzin zapełniona po brzegi sala kinowa w Bieżuniu rozbrzmiewała śpiewem i muzyką. Po raz szesnasty odbył się Przegląd Amatorskiej Twórczości Klubów Seniora Północnego Mazowsza „Bieżuń 2011”.
Seniorzy nagrodzeni w jednej z kategorii

Wiesław Paszta

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

W XVI Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Klubów Seniora Północnego Mazowsza udział wzięło w tym roku czternaście zespołów, czyli w sumie prawie 250 osób. Oprócz występów artystycznych Seniorzy prezentowali wyroby kulinarne oraz rękodzieła.

[b]Kulinaria[/b]

– Wybór był naprawdę trudny – mówi przewodniczący jury burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański – Każda potrawa przygotowana do oceny była naprawdę bardzo smaczna, a i różnorodność potraw była bardzo szeroka .

Seniorzy zaprezentowali moc wyrobów od zupy dyniowej, poprzez chleb ze smalcem i swojska kiełbasą, do pieczonej karkówki i schabu. Nie zabrakło też nalewek. W tej kategorii zdecydowanie zwyciężył „chleb ze smalcem i swojską kiełbasą” Klubu Seniora z Lipowca Kościelnego, druga nagroda za „karkówkę pod pierzynką” przypadła Klubowi Seniora z Szczutowa, trzecią nagrodę za „zupę z dyni” otrzymały Janina Dęderewicz i Maria Stanek z Klubu Seniora z Zielonej, miejsce czwarte za „nalewkę z dzikiej róży” zajęła Elżbieta Stachowicz z Klubu Seniora w Kuczborku, a piąte miejsce za „pierś z kurczaka w sosie śmietankowo-serowym” przypadło Annie Łubińskiej z Klubu Seniora w Bieżuniu.

[b]Rękodzieło [/b]

Wystawa rękodzieła obfitowała w różnorakie formy, począwszy od koronek, poprzez malarstwo, rzeźbę, hafty czy wyroby z gliny i drewna. Tu też wybór dla jury w składzie: Lucyna Grabowska, Małgorzata Kraśniewska i Kinga Rogowska był trudny, bowiem w zasadzie wszystkie prace, w ocenie jury, były naprawdę piękne. W tej kategorii pierwsze miejsce przypadło Krystynie Antoszek z Sierpca za rzeźbę, drugie miejsce Zofii Czeczko z Klubu Seniora z Żuromina za haft, trzecie Hannie Siemianowskiej z Klubu Seniora w Zielonej za całokształt wystawionych prac, a czwarte Jadwidze Grzybickiej z Klubu Seniora w Lipowcu za haft krzyżykowy.

[b]Forma sceniczna[/b]

Czternaście zespołów zaprezentowało program słowno-muzyczny.

– Jak co roku – mówi przewodnicząca jury i pomysłodawczyni przeglądu Beata Cimochowska – poziom jest wysoki i w zasadzie wszystkie zespoły są zwycięzcami. W tym roku cieszy fakt, że jedną z nagród głównych zdobywa zespół występujący po raz pierwszy – dodaje Beata Cimochowska.

Zdanie te podzielali pozostali członkowie jury: Małgorzata Kraśniewska , Zbigniew Dobrowolski i Jerzy Piotrowski, którzy pierwsze miejsce w kategorii Chór i Montaże Słowno-Muzyczne przyznali Klubowi Seniora z Zielonej. Nagrodę główną w kategorii Forma Kabaretowa otrzymały Klub Seniora z Lipowca Kościelnego i Klub Seniora z Gołymina. Specjalne wyróżnienie przypadło dla Domu Pomocy Społecznej z ulicy Kruczej w Ciechanowie. Wszystkie uczestniczące zespoły otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez Starostwo w Żurominie i MGOK w Bieżuniu.

– Dziękuję za tak liczny udział i gratuluję wszystkim uczestnikom biorącym udział w przeglądzie – powiedział podczas podsumowania i wręczania nagród starosta Janusz Welenc – Widząc, że przegląd cieszy się coraz większą popularnością i, że bieżuńska sala kinowa trzeszczy w szwach, na przyszły rok przegląd trzeba będzie przenieść do hali sportowej – dodał Janusz Welenc, co spotkało się z spontanicznym przyjęciem widzów i uczestników.

– Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji oraz zabezpieczenia imprezy, a zwłaszcza młodym wolontariuszom z LO w Bieżuniu oraz paniom pod wodzą Marioli Liszewskiej, którzy zapewniali sprawne wydawanie posiłków dla wszystkich grup – mówi dyrektor MGOK Jacek Cecelski – Dziękuję tez firmie LDM Electronic Sp. z o.o. w Żurominie za nagłośnienie przeglądu – podsumowuje Jacek Cecelski.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.