Bieżuń. Dzień Pluszowego Misia

Ponad czterdzieści pluszowych misiów wraz z ich właścicielami zawitało w progi Miejsko – Gminnej Biblioteki w Bieżuniu. Co było powodem takiej inwazji pluszowych miśków? - Tak obchodzimy od dwóch lat Światowy Dzień Pluszowego Misia – wyjaśnia dyrektorka biblioteki Małgorzata Kraśniewska

Organizujemy go dla przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego w Bieżuniu i połączony jest z ogłoszeniem wyników w konkursie rysunkowym, którego oczywiście głównym bohaterem jest miś. Dziś gościmy dwie grupy 6-latków czyli dzieci z klasy zerowej – dodaje dyrektor.

Po krótkim przywitaniu, rozpoczyna się część artystyczna połączona z konkursem. Jest piosenka „ Jadą, jadą misie….śmieją im się pysie…” , którą odważnie podchwytują maluchy, są pytania o najsławniejszego polskiego misia…co „klapnięte uszko ma…”, jest bajka o misiu akrobacie, którą czytała burmistrz Ewa Łubińska. Maluchy także przedstawiają swoje pluszaki. Mój ma na imię Eryk – mówi 6 letni Kuba a mój ma na imię Cwaniak – dodaje drugi. Krótki konkurs na misiowy temat poprowadziła Ania Kowalska, a dzieci miały okazję popisać się wiedzą o zwyczajach prawdziwych misiów. Punktem kulminacyjnym programu było ogłoszenie wyników konkursu rysunkowego. Jurorzy w składzie Lucyna Grabowska – przewodnicząca, oraz członkowie Ania Kowalska i Izabela Kubińska nagrodziła książkami rysunki Łukasza Kotarskiego – I miejsce, Dawida Ulaszewskiego – II miejsce i Magdaleny Pyduch – III miejsce. Wyróżniono także trzy prace: Oliwi Perłowskiej, Oliwi Obrębskiej i Krystiana Staniszewskiego (wszyscy z Sadłowa). – To moja pierwszy mój konkurs rysunkowy – mówi Łukasz Kotarski – mieszkaniec Karniszyna Parcele – Cieszę się, że wygrałem. Lubię rysować i będę teraz na pewno brał udział w innych konkursach rysunkowych – dodaje Łukasz.

Na zakończenie wszystkie maluch zostały poczęstowane słodkościami – ufundowanymi przez Magdalenę i Tomasza Kruków.

– To jest bardzo fajna inicjatywa. Dzieci bardzo przeżywają zarówno konkurs jak i cała uroczystość – podsumowuje dyrektor Samorządowego Przedszkola w Bieżuniu Jolanta Kraśniewska.

Wiesław Paszta

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.