Bieżuń. Harce i śpiewy naszych seniorów

Seniorzy z Północnego Mazowsza spotkali się w bieżuńskim MGOK – u. Była muzyka, były tańce a także konkurs na najsmaczniejszą potrawę.
Wyst�py senior�w na scenie bie�u�skiego MGOK-u

Wiesław Paszta

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

W sobotę 16 listopada sala kinowa w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Bieżuniu rozbrzmiewała muzyką i tańcem. Po raz osiemnasty pod hasłem „Być i czuć się potrzebnym” odbył się Przegląd Twórczości Klubów Seniora z północnego Mazowsza. Udział w nim wzięło 15 klubów seniora. Byli w Bieżuniu seniorzy z Sierpca, Lipowca Kościelnego, Koziebród, Sarnowa, Mochowa, Kuczborka, Szczutowa, Brudzenia , Zielonej i Bieżunia. Spotkanie seniorów ma charakter konkursu. Oprócz pełnych humoru , muzyki i śpiewu występów wokalnych oceniane były także przygotowane kulinaria oraz prace rękodzieła artystycznego.

Najlepsi

W kategorii „kulinaria” zgłoszono trzydzieści pięć potraw i tu zdecydowanie pierwsze miejsce zajęła golonka w warzywach przygotowana przez seniorów z Lipowca Kościelnego. Kolejne miejsca przyznano: bieżuńskiemu bugajowi – przygotowany przez Jadwigę Pydyn z Klubu Seniora „Nad Wkrą” , golonce w miodzie – Dom Pomocy Społecznej w Szczutowie, królikowi w śmietanie przygotowanemu przez Józefę Kubińską z KS w Zielonej, kaczka z jabłkiem i śliwkami – przygotowaną przez Romanę Wiśniewską z KS w Kuczborku oraz z napitków orzechówka z DPS Szczutowo.

W kategorii „Rękodzieło” oceniono 30 nadesłanych prac i tu jury zadecydowało o przyznaniu aż sześciu równorzędnych nagród. Nagrodzono: Jadwigę Pydyn i Alinę Jaroszewską z bieżuńskiego KS „Nad Wkrą”, Jadwigę Korzeniewską i Janinę Dądrewicz z KS „ Zielenianki” w Zielonej oraz Janinę Wiśniewską i Marię Mendel z KS „Wesoła Paczka” w Kuczborku. Statuetki za udział oraz nagrody w poszczególnych konkurencjach wręczał Starosta Żuromiński Janusz Welenc, Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Rzymowski, dyrektor M-GOK Jacek Cecelski oracz członkowie jury Jerzy Piotrowski, Małgorzata Kraśniewska i Kinga Rogowska.

Starosta dziękuje

– To jest bardzo cenne, że potraficie podzielić się z innymi a zwłaszcza z młodym pokoleniem – tradycją czy to kulinarną czy rękodzielniczą . Jest to przekazywanie z pokoleń najlepszych cech, które tworzą kulturę lokalną i naszą polską kulturę – powiedział na rozdaniu nagród starosta Janusz Welenc.

– Podziwiam też waszą witalność podczas występów artystycznych . Dziękuję wszystkim za przybycie na nasz kolejny przegląd. Dziękuję dyrekcji i pracownikom MGOK za przygotowanie tej pięknej imprezy, a także naszym młodym wolontariuszom z Liceum Ogólnokształcącego , którzy opiekowali się wami. Zapraszam za rok do Bieżunia – zakończył Janusz Welenc.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.