Bieżuń. Miasto ma być bezpieczne

Bezpieczeństwo jest ważnym aspektem naszego codziennego życia, pod takim hasłem debatowała komisja Komisji Prawa, Bezpieczeństwa Publicznego, Ochrony Przeciwpożarowej, Ochrony Dróg i Mienia.

Wiesław Paszta

garkowo@gmail.com

Na posiedzenie komisji bezpieczeństwa przybyli burmistrz Miasta i Gminy Bieżuń Andrzej Szymański, Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Wiesław Guziński, z-ca Komendanta PP nadkom. Marek Lewandowski, z-ca Komendanta PSP w Żurominie mł. bryg. Dariusz Stumski , Kierownik Posterunku w Bieżuniu asp. sztab. Zbigniew Kitewski, Przewodniczący Rady Zygmunt Liszewski, Komendant OSP Bieżuń oraz radni.

Na początku „Stan bezpieczeństwa i porządku publicznego w rejonie działania PP” przedstawił Kierownik PP w Bieżuniu asp. sztab. Zbigniew Kitewski. Na szczegółowych wykresach porównano stan przestępczości w 2010 roku, głównie w porównaniu do lat 2008 i 2009.

– Podane dane świadczą, że stan bezpieczeństwa jest na dobrym poziomie – powiedział na zakończenie aspirant Kitewski.

W krótkim wystąpieniu Komendant Powiatowy Policji w Żurominie Wiesław Guziński przedstawił stan bezpieczeństwa w powiecie oraz jak wygląda to na tle innych jednostek garnizonu mazowieckiego.

– Powiat żuromiński należy do czołowych w garnizonie mazowieckim pod względem bezpieczeństwa – powiedział mł. insp. Guziński.

Komendant podkreślił, że policja oprócz zwykłego łapania przestępców wykazuje się też wieloma akcjami profilaktycznymi.

– Rozdajemy kamizelki, które powinni nosić piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Wygospodarujemy więcej patroli. Dziękuje także redakcji Kuriera Żuromińskiego za cykl artykułów prewencyjnych, z których Czytelnik może się dowiedzieć, jak ma się zachować i przeciwdziałać w różnych sytuacjach zagrożenia przestępczością – zakończył komendant.

W odpowiedzi na pytanie Zygmunta Liszewskiego w sprawie likwidacji niektórych posterunków w garnizonie, inspektor Guziński odpowiedział, że są takie zakusy, ale będzie robić wszystko, aby w powiecie żuromińskim pozostawić obecne posterunki. W dalszej części posiedzenia komisji poruszono sprawę szkolenia druhów z OSP oraz sprawę stawek za udział w akcjach ratowniczo- gaśniczych. Miłym akcentem było podziękowanie za działania na rzecz bieżuńskiej OSP, które wraz z wiązanką kwiatów złożył Janowi Perłowskiemu przewodniczący Rady Miasta Zygmunt Liszewski.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.