Bieżuń. Mieczysław „Miras” Urbaniak w Bieżuniu

W Bieżuniu pojawił się międzynarodowej sławy rysownik Mieczysław Urbaniak. Beneficjenci projektu „Komiksowy zawrót głowy” uczą się od najlepszych.
W spotkaniu z Urbaniakiem uczestniczy�a bie�u�ska m�odzie�

Wiesław Paszta

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

„Od siedmiu lat robię to co kocham. Idę do pracowni, wypijam kawę i zaczynam tworzyć komiks” – Takimi słowami rozpoczął spotkanie z bieżuńska młodzieżą Mieczysław „Miras” Urbaniak twórca wielu znakomitych komiksów.

– Ukończyłem szkołę plastyczną a potem Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach. Rysowanie i komiks interesował mnie od zawsze- mówi Mirosław Urbaniak.

Tym razem Urbaniak swe doświadczenia przekazywał uczestnikom projektu.

– Było to dla naszej grupy realizującej projekt bardzo cenne spotkanie. Dowiedzieliśmy się bardzo dużo na temat jak trzeba się zabrać do zrealizowania komiksu. Stoi przed nami duże wyzwanie – mówi uczestnik projektu Kamil Jeżewski.

Po oficjalnej części spotkania przyszła pora na zaprezentowanie naszej „Małej Ojczyzny”, czyli krótki spacer po Bieżuniu oraz zwiedzenie Muzeum Małego Miasta po który m oprowadził gościa kierownik muzeum Jerzy Piotrowski.

– Jestem pod wrażeniem historii Bieżunia i jego okolic. Na pewno jeszcze tu przyjadę razem ze swoja rodziną – zapewnia Mieczysław Urbaniak.

Jeszcze tylko wpis do książki pamiątkowej w bibliotece. „Na pamiątkę wspaniałej inspirującej wizyty w małym mieście zamieszkałym przez ludzi wielka pasja -Mirosław „Miras” Urbaniak” .

Spotkanie odbyło się w Gminno-Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bieżuniu, a uczestniczyła w niej młodzież z klasy 3 a Gimnazjum im. Stefana Gołębiowskiego oraz grupa realizująca projekt „Komiksowy zawrót głowy”.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.