Bieżuń. Ostatki w rytmie samby

Już we wtorek w Muzeum bieżuńskim tradycyjne ostatki. W tym roku bieżunianie bawić się będą w rytmie samby pod patronatem Ambasady Brazylii.
Delegacja z Bie�unia odwiedzi�a Ambasad� Brazylii w Warszawie

Adam Ejnik

a.ejnik@gmail.com

Była już Irlandia, była Finlandia, był Uzbekistan i Ekwador. W tym roku bieżunianie świętować będą ostatki z Brazylią. 21 lutego ostatkami po brazylijsku otwarta zostanie wystawa „ Polacy w Brazylii”.

– To kolejny krok w poznawaniu kultury różnych narodów z naszym Muzeum – mówi Jerzy Piotrowski Kierownik Muzeum.

3 lutego Zbigniew Dobrowolski wiceprezesa Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia oraz Jerzy Piotrowski kierownik Muzeum Małego Miasta odwiedzili Ambasadę Brazylii w Warszawie.podczas spotkania ustalono szczegóły współpracy Muzeum z Ambasadą. W tym roku we współpracy z Ambasadą Brazylii w Warszawie, Towarzystwem Polsko-Brazylijskim , Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie , Towarzystwem Przyjaciół Bieżunia oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Bieżuń, zaprezentowana zostanie w bieżuńskim muzeum wystawa „ Polacy w Brazylii”, prezentująca historię , życie codzienne i dorobek kulturalny Polonii Brazylijskiej. Tradycyjnie w trakcie wernisażu zaprezentowane zostaną również przysmaki kuchni bieżuńskiej i brazylijskiej.

Otwarcie wystawy odbędzie się w dniu 21 lutego o godzinie 18, a ekspozycję będzie można oglądać do 15 sierpnia.

– Serdecznie zapraszamy do muzeum w Bieżuniu – mówi kierownik Piotrowski.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.