Bieżuń. Ptasi dzień czyli „Zostań Przyjacielem Ptaków”

Przedszkolaki pomagały ptakom. Dzieci z bieżuńskiego przedszkola budowały karmiki. Pomagali im rodzice i dziadkowie, a wszystko to w ramach projektu „Zostań Przyjacielem Ptaków”.
Uczestnicy i organizatorzy konkursu �Zosta� Przyjacielem Ptak�w�

Wiesław Paszta

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

– Zostań Przyjacielem Ptaków – to program w którym uczestniczą całe rodziny – mówi koordynatorka programu Ewa Ratajczyk.

Tym razem dzieci wraz z dziadkami, mamami i tatusiami budowali karmiki. Była to też okazja, żeby dzieciom przybliżyć życie ptaków a zwłaszcza uwrażliwić je na zimowe warunki ptasiego bytu.

– Specjalnie na tę okazję zaprosiliśmy Andrzeja Kopczyńskiego leśniczego z Krzeczanowa, który opowiadał dzieciom i o leśnym ptactwie, i o pomocy jakiej można udzielić im w okresie zimowym – mówi Ewa Ratajczyk.

Przedszkolaki wraz z przedszkolankami przygotowali na tę okazję piosenki i wierszyki oraz zagadki oczywiście o ptakach. Kulminacyjnym momentem programu było ogłoszenie wyników konkursu na najładniejszy karmik. Pierwsze miejsce zajęły karmiki wykonane przez Nikolę Węgrzyn z dziadkiem Antonim i Joasię Kobylińską wraz z tatą Rafałem. Drugie miejsce przypadły zespołom rodzinnym w składzie: Ania Jabłońska z dziadkiem Bogdanem, Michał Radka z tatą Mirosławem , Natalia Duszyńska z dziadkiem i Szymon Kowalski ze swoim tatą. Trzecie miejsca przypadły Oliwii Bryzek wraz z tatą Dariuszem i Zosi Kazimierczak z mamą Ewą.

– Mój karmik będzie stał na tarasie przedszkola. Bardzo starałam się pomagać dziadkowi w jego wykonaniu –mówi Nikola Węgrzyn.

– A my z tatą wykonaliśmy dwa karmiki – podkreśla Oliwia Bryzek – Jeden będzie stał w przedszkolu, a drugi w ogródku przed domem.

– W tym konkursie nie ma przegranych, bo wszystkie dzieci otrzymały plakietki „Przyjaciel Ptaków” – podsumowuje Ewa Ratajczyk – a są tylko wygrani czyli ptaki – dodaje koordynatorka.

Konkurs miał za zadanie uwrażliwić dzieci na otaczającą ich przyrodę i zintegrowanie rodzin we wspólnym działaniu. W programie brało udział prawie pięćdziesięcioro dzieci w wieku od trzech do pięciu lat, a współpracowali przy nim Magda Końpa, Ewa Kaźmierczak i Jolanta Ważna. Nad wszystkim czuwała dyrektorka przedszkola Jolanta Kraśniewska.

– Wszystkim za pomoc serdecznie dziękuję – kończy Ratajczyk.

Ptasi dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem dla dzieci, dziadków i rodziców.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.