Bieżuń. Radni po stronie mieszkańców

Działka 215/1 nie zostanie wydzierżawiona jednemu z dużych operatorów sieci komórkowej. Taką decyzję podjęli radni na sesji Rady Miejskiej. Tym samym radni posłuchali głosu mieszkańców i przychylili się do ich protestu. – Lokalizacja nie odpowiada mieszkańcom, więc rada się nie sprzeciwiała. Trzeba poszukać innego miejsca – mówi burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański.
Radni stan�li po stronie mieszka�c�w

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Dwa tygodnie temu na łamach Kuriera pisaliśmy o proteście mieszkańców Bieżunia w sprawie dzierżawy działki należącej do gminy pod budowę masztu wolnostojącego przez dużego operatora sieci komórkowej. Na komisjach przedsesyjnych, a także na sesji Rady Miejskiej, we wtorek, 17 września radni pochylili się nad tym tematem. Podczas komisji radni byli podzieleni. Nie inaczej było podczas sesji. Ostatecznie radni przychylili się do wniosku mieszkańców. Działka 215/1 przy ulicy Polnej nie zostanie wydzierżawiona.

– Uchwała nie została podjęta, rada nie chciała działać przeciwko mieszkańcom – mówi burmistrz Andrzej Szymański.

– Generalnie inwestycja ta, moim zdaniem, nie była sprzeczna z interesem mieszkańców. Należy stawiać na rozwój – dodaje burmistrz.

W zaistniałej sytuacji władze gminy mają szukać innej działki, na której operator sieci komórkowej mógłby postawić wieżę telekomunikacyjną.

– Lokalizacja nie odpowiada mieszkańcom, więc trzeba poszukać innego miejsca, w którym mogłaby powstać wieża – kończy Szymański.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.