Bieżuń. Strażacy podkasali rękawy

Dom Strażaka w Bieżuniu nabiera nowej jakości. Na kapitalny remont budynku składać się będą między innymi wymiana instalacji elektrycznej i grzewczej, remont łazienek i wymiana posadzek. – Z zewnątrz budynek wygląda okazale, a w środku nadawał się jedynie do remontu – mówi prezes bieżuńskich ochotników Zygmunt Liszewski.
Stra�acy ochotnicy z Bie�unia remontowali swoj� stra�nic�

Adam Ejnik

a.ejnik@kurierkurierzurominski.pl

Trzydziestu strażaków w sobotę 31 sierpnia podkasało rękawy i przez cały dzień w czynie społecznym remontowali swoją strażnicę. Ochotnicy z Bieżunia przede wszystkim pokrywali posadzki keramzytem – materiałem o wysokich właściwościach izolacyjno – cieplnych.

Poza tym w bieżuńskiej strażnicy przeprowadzana jest wymiana instalacji elektrycznych i grzewczych, remontowane są łazienki.

Ochotnicza Straż Pożarna na remonty wykorzystuje własne oszczędności i fundusz sołecki, do inwestycji dorzuciła się też Lokalna Grupa Działania oraz Związek Wojewódzki OSP.

– Marzeniem naszym było, żeby nasza strażnica trzymała poziom nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny – wyjaśnia Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bieżuniu Zygmunt Liszewski.

Że to było marzenie wszystkich strażaków, może świadczyć sobotni czyn społeczny.

– Strażacy bardzo chętnie przyszli do pracy, nie trzeba było ich specjalnie namawiać – mówi Liszewski – To dobrze świadczy o naszej jednostce. Jesteśmy zgrani i możemy na siebie liczyć – dodaje.

Remonty w Bieżuniu skończą się jeszcze przed tegoroczną zimą.

-Mamy nadzieję, że nic nam w tym nie przeszkodzi – mówi prezes – Zapraszamy Kurier na zakończenie naszych prac, wtedy będzie widać lepiej ich efekty.

Z zaproszenia skorzystamy, żeby i Państwu przekazać tę dobrą nowinę.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.