Bieżuń. Stracili dach nad głową

Spalił się tylko dach, ale dom nie nadaje się do mieszkania. Rodzina Rymer z Bieżunia straciła dobytek swojego życia. Chcą odbudować dom.
Strych spalonego domu

Ewa Jabłońska

e.jablonska@kurierkurierzurominski.pl

O pożarze w Bieżuniu pisaliśmy w poprzednim numerze Kuriera. Wieczorem w poniedziałek zaczął się palić dach domu przy ulicy Zamoyskiego w Bieżuniu. Pierwsi ogień zauważyli sąsiedzi i to oni wezwali straż pożarną.

– W domu była tylko żona z dziećmi – opowiada pan Rymer – W pewnym momencie zgasło światło i syn wyszedł na zewnątrz sprawdzić, co mogło się stać, dach już się palił.

Teraz w domu nie można mieszkać. Przesiąknięty wodą sufit może w każdej chwili się zawalić. Bieżuńska rodzina straciła również prawie wszystkie meble i sprzęty, które po akcji gaśniczej były przesiąknięte wodą i nie nadają się do dalszego użytku.

[b]

Po pożarze[/b]

Przez kilka dni po pożarze Rymerowie mieszkali w bieżuńskim internacie. Obecnie wynajmują pokój.

– Warunki nie są dobre – mówi pani Rymer – nasza czteroosobowa rodzina mieszka w jednym pomieszczeniu, nie mamy łazienki, kuchni ani porządnego ogrzewania.

Rodzinę finansowo wsparł burmistrz Bieżunia Andrzej Szymański.

– Otrzymaliśmy pieniądze na wynajęcie sobie mieszkania i kupienie najpotrzebniejszych rzeczy. Dwa tysiące złotych – mówi pani Rymer

[b]Chcą odbudować dom[/b]

Rodzina Rymerów chce odbudować dom. – Jeżeli nadzór budowlany się na to zgodzi, będziemy próbować odbudować nasz dom – mów mężczyzna.

Na to jednak potrzebne są pieniądze. Dom nie był ubezpieczony. Do tej pory rodzina utrzymywała się tylko z pensji mężczyzny, kobieta zaczęła pracę dwa tygodnie temu. Rodzina potrzebuje pomocy, a pomóc może każdy. Dary dla rodziny, która ucierpiał w pożarze można dostarczyć do Urzędu Miasta i Gminy w Bieżuniu. Można też przekazywać pieniądze, których rodzina potrzebuje najbardziej.

A może ktoś z Czytelników ma pomysł, jak pomóc rodzinie z Bieżunia.

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.