Bieżuń. Urząd sprzedaje mieszkania

Radni Gminy i Miasta Bieżuń wyrazili zgodę na sprzedaż jedenastu lokali mieszkalnych w tzw. bloku nauczycielskim. To kolejny krok w kierunku poprawy kondycji finansowej gminy. Sprzedaż tych mieszkań to element realizacji założonego planu naprawczego. Mieszkańcy mogą liczyć na bonifikatę w wysokości 40%.
Mieszkania przy ulicy Zamoyskiego zostan� sprzedane

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Sprzedaż ujęta w planie naprawczym

Jedenaście rodzin wynajmujących mieszkania jest zainteresowanych ich wykupem w bloku przy ulicy Zamoyskiego w Bieżuniu. Rada Miejska jest zgodna w tej sprawie. Mieszkania trzeba sprzedać. We wtorek, 17 września, w formie uchwały podjęto decyzję o zgodzie na sprzedaż tych mieszkań w trybie bezprzetargowym. Rada od dłuższego czasu chciała je sprzedać. Teraz wygląda na to, że się uda. Sprzedaż mieszkań w bloku przy ulicy Zamoyskiego była ujęta w założonym przez burmistrza Andrzeja Szymańskiego planie naprawczym gminy.

Bonifikata dla mieszkańców

O wykup mieszkań wystąpiło jedenaście rodzin. Trzy mieszkania, największe, mają 75,40 metra kwadratowego, dwa po 60,80 metra kwadratowego, a kolejne trzy niewiele ponad pięćdziesiąt metrów kwadratowych. Najmniejsze mieszkania mają po 46,90 metra. Mieszkańcy, którzy zdecydowali się na wykup wynajmowanych mieszkań będą mogli liczyć na bonifikatę. Dla wszystkich będzie ona taka sama i nie jest uzależniona od metrażu. Ulga ma wynosić 40% wartości mieszkania. Teraz czas na wycenę mieszkań. Koszty związane z wyceną poniesie zainteresowany kupnem.

– Wycena nie obliguje do zakupu mieszkania. Zainteresowani dowiedzą się o wartości swoich mieszkań i wtedy zdecydują czy stać ich na wykup. Do końca roku powinno nam się udać zakończyć sprawę ze sprzedażą tych mieszkań – informuje burmistrz Andrzej Szymański.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.