Bieżuń. Uzbrojeni funkcjonariusze wtargnęli do Złotej Kurki

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego w poniedziałek w godzinach południowych osaczyli budynek „Złotej Kurki” w Bieżuniu. Budynku pilnowali uzbrojeni mężczyźni, wewnątrz zaś funkcjonariusze w cywilu zabezpieczali wszelkie dokumenty.Co było przyczyną tej akcji? Nie wiemy. Wierzymy natomiast, że w firmie należącej do największych filantropów w powiecie żuromińskim nie doszło do żadnych nadużyć.
Budynku pilnowali uzbrojeni funkcjonariusze CB�

Maciej Zaremba

redakcja@kurierkurierzurominski.pl

Akcja Centralnego Biura Śledczego w Bieżuniu przypominała sceny z filmów akcji. Przed budynkiem „Złotej Kurki” stały trzy busy z uzbrojonymi funkcjonariuszami. Terenu pilnowali zamaskowani policjanci w pełnym uzbrojeniu. Wejścia do zakładu były zamknięte i nikogo stamtąd nie wypuszczano. Osobna grupa policji pilnowała pracowników fizycznych, którzy byli na dworze na terenie zakładu.

Funkcjonariusze zabezpieczali wszelkie dane z komputerów i dokumenty. Tyle wywnioskowaliśmy z rozmów, które toczyli między sobą. Obserwowaliśmy też sytuację, gdy do zakładu przyjechał jeden z pracowników w asyście dwóch samochodów CBŚ. W bagażniku przywiózł całe torby dokumentów, które zostały zebrane do kartonu i zaplombowane. Funkcjonariusze CBŚ wynosili z budynku dokumenty. Cała akcja trwała do późnych godzin wieczornych.

Centralne Biuro Śledcze jest komórką Komendy Głównej Policji do zwalczania najgroźniejszych przestępstw. Przede wszystkim przestępczości zorganizowanej i ekonomicznej. Ma zwalczać i rozpracowywać grupy przestępcze działające w Polsce.

[b]Co było przyczyną wtargnięcia tych służb na teren zakładu w Bieżuniu, tego nie wiemy[/b]

Wiemy natomiast, że właściciele zakładu to rodzina, która cieszy się dużym szacunkiem nie tylko w Bieżuniu, ale też w całym powiecie. Państwo Przywitowscy to wielcy miłośnicy filantropii wspomagający każdą akcję charytatywną w naszym powiecie. Ostatnio przez tę rodzinę ufundowany został przewóz osób wracających z pielgrzymki. Pamiętamy wspaniałe zbiórki w Bieżuniu z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czy nawet zorganizowane wspólnie z Kurierem „Śniadanka dla pierwszoklasisty”. Mamy więc nadzieję, że w „Złotej Kurce” nie doszło do żadnych nadużyć.

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.