Bieżuń. Wyniki są lepsze niż w poprzednich latach

Za nami dziesiąta edycja programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów po raz kolejny musieli wykazać się wiedzą z zakresu pomocy przedmedycznej, rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego oraz pokonać tor rowerowy. - Frekwencja podczas tych zawodów była niemal stuprocentowa, a wyniki są lepsze niż w poprzednich latach – ocenia st. aspirant Jan Składanowski Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego żuromińskiej policji.
Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

Pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika w Liceum Ogólnokształcącym w Bieżuniu zorganizowano X edycję programu „Bezpieczna droga do szkoły”. Organizatorem był Referat Zarządzania Kryzysowego przy Starostwie Powiatowym, Komenda Powiatowa Policji w Żurominie oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie. Dopisała frekwencja. Szkoły powiatu żuromińskiego ochoczo wzięły udział w programie „Bezpieczna droga do szkoły”, co potwierdza Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego Jan Składanowski.

– Frekwencja podczas tych zawodów była niemal stuprocentowa – mówi.

Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów podczas trwania imprezy musieli zmagać się konkursami teoretycznymi oraz praktycznymi. Musieli wykazać się wiedzą przy pierwszej pomocy przedmedycznej, rozwiązać test z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz pokonać tor rowerowy.

– Konkurs był trudny, ale przyznam, że już mam spore doświadczenie i poradziłem sobie z większością zadań – mówi Mateusz Kortes zwycięzca wśród gimnazjalistów.

We wszystkich konkurencjach dominowały szkoły, które już wcześniej osiągały sukcesy w tego typu zawodach.

– Nie ukrywam, że są szkoły, które bardziej się przyłożyły – mówi Składanowski – Wynika to często z tego, że mają odpowiedni sprzęt, czyli odpowiedni tor przeszkód. Warto podkreślić, że taki tor ma żuromińska „dwójka”, która otrzymała go z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Nie przeszkodziło to jednak dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 zdobyć pieniądze i również zamówić taki tor – dodaje.

Kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego z zadowoleniem twierdzi również, że tegoroczne wyniki są lepsze od uzyskiwanych w latach ubiegłych. Daje tym samym do zrozumienia, że takie akcje przynoszą wymierne korzyści.

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, pozostali uczestnicy natomiast otrzymali zestawy, które zwiększą ich bezpieczeństwo przy poruszaniu się po drodze ufundowane przez Urząd Marszałkowski i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Szkoły podstawowe:

[b]Konkurs wiedzowy[/b]

1. Kamila Woźniak – SSP Będzymin

2. Sebastian Cyrankowski – SP nr 2 Żuromin

3. Dominika Więckowska – SSP Sinogóra

[b]

Pierwsza pomoc przedmedyczna[/b]

1. Natalia Rakoczy – SP nr 1 Żuromin

2. Monika Sokołowska – SSP Będzymin

3. Monika Bruzda – SSP Raczyny

[b]Slalom rowerowy[/b]

1. Kamil Pesta – SP Syberia

2. Mikołaj Mańka – SP nr 1 Żuromin

3. Krzysztof Piekarski – SP w Żurominie

[b]Gimnazja:[/b]

Klasyfikacja generalna:

1. Mateusz Kortes – G1 Żuromin

2. Damian Górka – G Syberia

3. Sebastian Rokicki – G2 Żuromin

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.