Bieżuń. Z biegiem Wisły

Niebieskie spódniczki i białe bluzeczki z niebieskimi kołnierzykami - grupy dziewcząt symbolizują Wisłę. W skocznym rytmie góralskiej muzyki wkracza grupa chłopców z ciupagami ubrana w góralskie stroje, a w chwilę potem razem z piosenką „Zasiali górale…” grupa taneczna wykonuje ten góralski taniec.
Uczniowie klas trzecich zaprezentowali program pt �Z biegiem Wis�y�

Tak zaczyna się prawie godzinny program słowno – muzyczny przygotowany przez klasy trzecie Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bieżuniu na zakończenie karnawału. Hejnał z wieży Mariackiej daje znać, że jesteśmy w Krakowie i po chwili mamy spotkanie ze smokiem wawelskim ze słynnej bajki, tylko z tą zmianą, że tym razem smok bardzo lubi marchewkę. Zmieniają się stroje i piosenka czyli mamy krakowiaka. Po chwili mamy na scenie Syrenkę warszawską oraz wspaniały występ grupy warszawskich urwisów ubranych w charakterystyczne czapeczki i marynarki w kratkę. Dalej przesuwa się korowód przedstawiający rzekę Wisłę. Posuwamy się dalej z biegiem rzeki. Dotarliśmy do morza, a także do końca spektaklu.

– Od kilku lat klasy trzecie tradycyjnie na koniec karnawału organizują występy – mówi Małgorzata Zakrzewska wychowawczyni klasy trzeciej A – Układy taneczne, potem próby wszystko przeprowadzamy razem – dodaje wychowawczyni klasy trzeciej B Małgorzata Osiecka.

Po zakończonym występie przyszła pora na słodki poczęstunek oraz oczywiście zabawę taneczną ostatnią w tym karnawale.

Wip

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.