Bieżuń. Zadecydował jeden głos

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta i Gminy Bieżuń dopełnił się los szkoły w Sadłowie. To, o czym mówiło się od trzynastu lat stało się faktem. Ośmioma głosami za i siedmioma przeciw radni podjęli uchwałę o zamiarze likwidacji placówki. Zadecydował jeden głos.
Historyczny moment. Radni g�osuj� za zamkni�ciem szko�y

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierzurominslo.pl

Niespełna miesiąc po debacie na temat przyszłości szkoły w Sadłowie na sesji rady miejskiej pojawił się punkt o zamiarze likwidacji tej placówki. Po raz kolejny temat ten wywołał burzę w lokalnym środowisku. Na sesję przybyli rodzice dzieci, aby bronić szkoły. Wcześniej skierowali oni na ręce przewodniczącego rady Zygmunta Liszewskiego petycję w tej sprawie. Apelowali oni w piśmie do radnych o pozostawienie placówki. Zwracali oni uwagę na wysoki poziom nauczania w szkole, większe bezpieczeństwo dzieci, a także mówili o tym, że szkoła jest jedyną oazą kultury.

– Wszystkie argumenty w petycji są dla mnie do przyjęcia – mówił burmistrz Andrzej Szymański – Jest to ośrodek kulturotwórczy na terenie Sadłowa, tylko teraz, patrząc na bezduszne statystyki nie tylko ekonomiczne, ale także demograficzne widzimy, jaka jest sytuacja. Rozmawiałem z rodzicami, rozmawiałem z nauczycielami. Każda decyzja, która będzie podjęta dzisiaj, będzie zła. Nie jesteśmy w stanie pogodzić różnych interesów tym posunięciem, czy szkoła w Sadłowie pozostanie, czy zostanie bez zmian. Nie jesteśmy w stanie osiągnąć konsensusu. Ja nie głosuję, to głosują radni. Z pełną odpowiedzialnością proszę o to głosowanie – mówił.

[b]

Osiem do siedmiu[/b]

Po prawie godzinnej debacie przewodniczący oddał pod głosowanie uchwałę o zamiarze likwidacji. Ośmiu radnych zdecydowało się podnieść rękę za zamknięciem placówki, siedmiu chciało utrzymać szkołę w Sadłowie.

Do tematu jeszcze wrócimy.

[b][u]

Za zamknięciem szkoły w Sadłowie głosowali:[/u][/b]

Zygmunt Liszewski

Jerzy Kowalkowski

Agata Kościelna

Michał Rakoczy

Lech Kapela

Ryszard Łubiński

Roman Szynkiewicz

Artur Pachniewski

[b][u]

Przeciw zamknięciu szkoły w Sadłowie głosowali:[/u][/b]

Barbara Rogowska

Krzysztof Grzegorz Jabłoński

Mariusz Kowalski

Mariusz Czarnomski

Łukasz Sławęcki

Ireneusz Myśliwczyk

Jacek Janulewski

[img]https://[/img]

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.