Bieżuń. Zielona tryumfuje

W turnieju piłki siatkowej chłopców zorganizowanym w Hali Sportowej w Bieżuniu zwyciężyli gracze z Zielonej. Wygrali oni wszystkie swoje mecze, przegrywając tylko jednego seta.

Adam Toruński

torunski.adam@gmail.com

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej chłopców z gimnazjów, zorganizowane przez Pana Marka Kubińskiego odbyły się w czwartek 13 stycznia w Bieżuńskiej Hali Sportowej. Na placu boju stawiło się pięć ekip, reprezentujących swoje gimnazja. Były to: Gimnazjum Lutocin, Gimnazjum Bieżuń, Gimnazjum nr 1 w Żurominie, Gimnazjum nr 2 w Żurominie i Gimnazjum Zielona. Nieparzysta, dość mała liczba drużyn zadecydowała o grze bez podziału na grupy. Ta,dzięki dużym możliwościom powierzchniowym toczona była na dwóch boiskach w tym samym czasie. Jako pierwsi na parkiet wyszli zawodnicy ,,Jedynki” i Zielonej, która obok ,,dwójki” już przed turniejem stawiana była w roli faworyta. Zielona dominując przez całe spotkanie, stopniowe powiększała swoje prowadzenie w obydwu setach, wygrywając do 10 i do 13. Równocześnie toczonym meczem było spotkanie Bieżunia z Lutocinem. Gospodarze tryumfowali 2:0. W pierwszym secie przeważali dość zdecydowanie i wygrali 25:15, w drugim natomiast po bardziej zaciętej grze padł wynik 25:22. W swoim inauguracyjnym meczu ,,dwójka” zagrała bardzo dobrze, zwyciężyła Lutocin do 15 i do 21. Następny pojedynek, jak się spodziewano mający zadecydować o trzecim miejscu to jedno z bardziej zaciętych spotkań. Gra toczona była punkt za punkt, a losy setów decydowały się dopiero w końcówkach. W pierwszej partii 25:23 tryumfował Bieżuń, w drugiej tym samym stosunkiem ,,Jedynka”. Tie break ostatecznie okazał się być szczęśliwym dla gospodarzy. Przegrywając 9:13 potrafili tryumfować 16:14. W swoich kolejnych meczach zwyciężali: Lutocin z Gimnazjum nr 1 w Żurominie 2:1 i Zielona z Bieżuniem 2:0. Pierwszy z nich był dość wyrównany, drugi natomiast bardzo zdecydowanie prowadzony od początku i wygrany wysoko. Obie przegrane ekipy musiały uznać wyższość rywali, również w następnych spotkaniach. W tych ,,Jedynka” uległa ,,Dwójce”, podobnie jak Bieżuń Zielonej 0:2. W jednym z ostatnich spotkań. Zielona zostawiła w pokonanym polu również Lutocin. Tryumfowała 2:0, różnicą aż 14 i 16 punktów. Ostatni mecz, który można nazwać ,,finałem” całej imprezy to pojedynek dwóch zdecydowanie najlepszych drużyn. Chłopcy, na co dzień grający w tym samym klubie( Iskra Volley Zielona) tym razem zagrali przeciwko sobie. Zielona w pierwszym secie pokazała swoją przewagę, zwyciężając Gimnazjum nr 2 w Żurominie. 25:19. W drugim sytuacja odwróciła się, to ,,Dwójka” wygrała. Padł wynik 25:18. Musiał się zatem odbyć tie- break. W tym gracze z Zielonej, zebrali wszystkie swoje siły i zdołali zwyciężyć 15:11, a więc i w całym turnieju. Przeciwnicy musieli pogodzić się z drugą lokatą, a trzecia, rozstrzygnięta już wcześniej należała do Bieżunia.