Bieżuń tworzy komiks

Bieżuń w komiksie. Tego jeszcze nie było – mówi Małgorzata Kraśniewska dyrektor Miejsko -Gminnej Biblioteki w Bieżuniu - pomysłodawca i uczestniczka grupy realizującej projekt „Komiksowy zawrót głowy” w ramach programu „Równać Szanse

Bieżuń w komiksie. Tego jeszcze nie było – mówi Małgorzata Kraśniewska dyrektor Miejsko -Gminnej Biblioteki w Bieżuniu – pomysłodawca i uczestniczka grupy realizującej projekt „Komiksowy zawrót głowy” w ramach programu „Równać Szanse”.

– Projekt realizowany wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury ma na celu odkrywanie i promowanie młodych talentów w naszej małej ojczyźnie – dodaje dyrektor MGOK Jacek Cecelski, który wraz z Kingą Rogowską uczestniczą w projekcie.

– Na warsztatach młodzież zapoznaje się z techniką rysowania komiksu a potem z jego obróbka cyfrową. Poznaje też przy tej okazji historię własnej miejscowości i wspólnymi siłami stworzy i wyda komiks związany z gminą Bieżuń. Działania te mają także na celu kreatywne zagospodarowanie wolnego czasu młodym ludziom – kontynuuje Małgorzata Kraśniewska.

W projekcie zaangażowane jest ponad trzydzieści osób w tym młodzież w wieku 13-19 lat zamieszkująca Bieżuń i jego okolice – kończy Kraśniewska. – Komiks najłatwiej przemawia do dzieci i młodzieży- mówi Kamil Jeżewski następny z pomysłodawców tego projektu. Mamy nadzieję, że i dotrze do dorosłych, którzy pamiętają Tytusa ,Romka i Atomka. Jest to spore wyzwanie, któremu trzeba sprostać – dodaje Kamil.

Wip

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.