Bieżuń. Święto plonów w parku miejskim

W niedzielę, 1 września odbyły się gminne uroczystości dożynkowe w Bieżuniu. Nie zabrakło tradycyjnego dzielenia dożynkowego chleba, konkursów, występów artystycznych i zabawy tanecznej.
Bie�u�skie do�ynki zawsze ciesz� si� du�ym zainteresowaniem

Angelika Szczechowicz

a.szczechowicz@kurierzuromniski.pl

W minioną niedzielę miały miejsce gminne dożynki w bieżuńskim parku miejskim. Choć w tym roku pogoda nie dopisała, wielu mieszkańców Bieżunia i okolic zdecydowało się przybyć na festyn, by móc wspólnie się bawić z okazji zakończenia żniw i prac polowych. Zabawę poprzedziła uroczysta msza święta, która odbyła się o godzinie 11:15 w kościele parafialnym w Bieżuniu.

Około godziny 14:00 rozpoczął się turniej piłki siatkowej na trawniku w parku. Jednocześnie trwał turniej piłkarzyków stołowych.

Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce około godziny 16:00. Oczywiście nie zbrakło tradycyjnego dzielenia dożynkowego chleba.

Następnie rozpoczęły się występy. Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Bieżuń. Około godziny 17:30 dał koncert miejscowy zespół rockowy Closer. Po nim na scenę wszedł debiutujący Przemek Lawrenc, uczeń bieżuńskiego gimnazjum, który dał popis swoich umiejętności wokalnych i muzycznych.

W przerwach między występami odbywały się konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. Do wygrania były nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Gminy Bieżuń.

Nie były to jedyne atrakcje dla dzieci. Najmłodsi mogli także skorzystać z trampoliny, dmuchanych zjeżdżalni czy basenu z kuleczkami. Na dorosłych natomiast czekało miasteczko piwne i grill.

Około godziny 19:00 na scenę wszedł zespół Axel, który rozbawił publiczność. Przed sceną zaczęły pojawiać się tańczące pary. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin wieczornych.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.