Bieżuńskie aspiracje

W sobotę 15 stycznia w barze nad Wkrą odbyło się zebranie zarządu, sponsorów, miejscowych władz i piłkarzy Miejskiego Klubu Sportowego Wkra Bieżuń. Podsumowano minioną rundę, a zebranie miało również na celu integrację środowiska piłkarskiego. Wiele wskazuje również na to, że bieżunianie obrali sobie za cel awans od IV ligi.

Michał Osiecki

m.osiecki@kurierkurierzurominski.pl

W sobotę 15 stycznia w barze nad Wkrą odbyło się zebranie Miejskiego Klubu Sportowego Wkra Bieżuń. Na tym podsumowującym minioną rundę i inaugurującym nową spotkaniu było prawie sto osób. Wśród nich piłkarze, zarząd, trenerzy, ale także burmistrz Bieżunia i obecni, a także potencjalni sponsorzy klubu. Na tą okazję wydano także pamiątkowe kalendarze ścienne, które otrzymali wszyscy uczestnicy. Na początku spotkania głos zabrał prezes klubu Jerzy Kowalkowski, który docenił zaangażowanie w minioną rundę piłkarzy, dziękował za dotychczas wykonaną pracę i prosił o więcej. Głos zabrał także burmistrz miasta Andrzej Szymański. Burmistrz w ciepłych słowach wypowiadał się o wykonanej przez zawodników pracy i życzył awansu do IV ligi, na który, jak mówią blisko związane z klubem osoby, w Bieżuniu mają nadzieję.

[b]Szykują wzmocnienia[/b]

Aby myśleć o awansie w szeregi czwartoligowców Wkra Bieżuń musi wzmocnić się kilkoma piłkarzami i takie też kroki zostały już poczynione. Jak mówi jeden z naszych informatorów w Bieżuniu na spotkaniu przedsezonowym były już dwie nowe twarze. Bramkarz, który ma zająć miejsce między słupkami Damiana Dąbkowskiego, który po okresie wypożyczenia wraca do MKS Mława. Jest to jednak doświadczony i ograny zawodnik w wyższych ligach.

Podczas tego spotkania był także drugi zawodnik – tym razem to piłkarz linii pomocy. Piłkarze ci, jak dodaje informator, nie podpisali jeszcze stosownych dokumentów, aby móc uznać ich za zawodników Wkry, ale są po wstępnych rozmowach i wszystko jest na dobrej drodze. Kim są tajemniczy piłkarze? Niebawem powinno to się wyjaśnić. Może już jutro podczas turnieju halowego w Narzymiu zawodnicy ci pojawią się w koszulkach bieżuńskiej Wkry. Wydaje się także, że zakusy na nowych piłkarzy na tych dwóch zawodnikach się nie skończą.

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.