DACHOWAŁ. MIAŁ 2 PROMILE

NA SYGNALE\ W sobotę, 23 marca, na odcinku drogi Płociczno – Syberia gm. Lubowidz dachował samochód, którym kierował 20-letni mężczyzna. Okazało się, że miał prawie 2 promile.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 20:00, na prostym odcinku drogi. Kierujący samochodem volkswagen polo 20-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego z niewyjaśnionych dotąd przyczyn zjechał z drogi i dachował.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się wszystkie służby ratunkowe. Od kierowcy wyczuto alkohol. – Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu – informuje rzecznik żuromińskiej policji, sierż. szt. Tomasz Łopiński.

Za kierowanie pod wpływem alkoholu 20-latem odpowie przed sądem. Może mówić o wielkim szczęściu, bo w wypadku doznał jedynie stłuczeń ciała.

Rzecznik przypomina że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie: kara pozbawienia wolności do lat dwóch; minimum trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych; minimum 5.000 zł świadczenia pieniężnego.

Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu.

AO

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.