DWA CZWARTE MIEJSCA W PŁOCKU

SIATKÓWKA\ XII Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki dziewcząt w kategorii dwójek i trójek rozegrany w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku przyniósł dwa czwarte miejsca klubowi Mini Volley Żuromin.

Sobota, 13 kwietnia, był pracowitym dniem dla siatkarek reprezentujących Mini Volley Żuromin. Zawodniczki wzięły udział w XII Ogólnopolskim Turnieju Mini Siatkówki dziewcząt w kategorii dwójek i trójek rozegrany w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku. Zarówno w kategorii „dwójek”, jak i w kategorii „trójek” nasz zespół osiągnął dobre wyniki, a do podium zabrakło niewiele.

Bardzo dużym zainteresowaniem zespołów cieszyła się kategoria „dwójek”. Dwadzieścia zespołów uczestniczyło w zmaganiach, co sprawiło, że organizatorzy podzielili turniej na cztery grupy eliminacyjne. W dalszej fazie, po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy, rywalizowały o miejsca 1-8, a kolejne o miejsca 9-16 i 17-20. Najlepiej wśród zawodniczek z Żuromina radziły sobie Wiktoria Szymańska i Julia Platewicz. Dziewczęta wygrały wszystkie spotkania w fazie grupowej, a w walce o czołowe miejsca ostatecznie zajęły miejsce czwarte. Pozostałe zespoły radziły sobie już słabiej – Maria Gulczyńska i Wiktoria Antoszewska sklasyfikowane zostały na 15 miejscu, Natalia Pydyn i Julia Wiśniewska na 17, a Maria Bogacka i Dominika Orłowska, dla których był to debiut na pozycji 20.

Dziesięć zespołów rywalizowało w kategorii „trójek”. Mini Volley reprezentowały dwa zespoły. Julia Linek, Aleksandra Cichoń i Wiktoria Kiszelewska bez problemów przebrnęły fazę grupową, a w fazie finałowej uplasowały się na czwartej pozycji. Dwa miejsca niżej natomiast sklasyfikowano zespół w składzie Wiktoria Mehrholz, Martyna Kosek i Alicja Oleksiak.

OM

   

Dodaj komentarz

Kliknij by dodać komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.